Meusburger: Na ostatniej prostej do sezonu targowego 2019

Meusburger: Na ostatniej prostej…

Od połowy września, po wakacyjnej przerwie, rozpocznie się w całej Europie długo oczekiwany sezon targowy. Targi w Niemczech, Francji, Włoszech i wielu innych krajach otworzą swoje podwoje dla gości z całego świata.

Firma Meusburger zgodnie z mottem "wszystko z jednej ręki" oferuje, poza normaliami do kontroli temperatury i pozycji końcowej, również czujniki do pomiaru ciśnienia wewnętrznego formy. Są one kompatybilne z wszystkimi dostępnymi na rynku piezoelektrycznymi czujnikami ciśnienia i urządzeniami peryferyjnymi. Oferta obejmuje dwa typy czujników do wykonywania pomiarów bezpośrednich i pośrednich, jak również odpowiednie akcesoria montażowe i kable przyłączeniowe - są one dostępne (jak zawsze) prosto z magazynu i można je zamówić w sklepie online Meusburger, gdzie pobrać można również odpowiednie dane CAD.

Ciśnienie wewnętrzne formy wtryskowej to ważny parametr monitorowania procesu formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. Nie można sobie już wyobrazić kompleksowego monitorowania formy bez czujników ciśnienia. Zastosowanie wysokiej jakości czujników piezoelektrycznych pomaga w osiągnięciu optymalnej jakości procesu i podnosi długofalowo jakość produktu.

Czujniki ciśnienia wewnętrznego formy

Czujniki ciśnienia wewnętrznego formy wykorzystują zjawisko piezoelektryczne i umożliwiają przekształcenie ciśnienia wewnętrznego występującego w strefie kawitacji formy na ładunek, którzy można zmierzyć. Czujniki takie wyposażone są w kryształy kwarcowe o wysokiej precyzji (z kwarcu SiO2 lub α), które generują ładunek pod wpływem ciśnienia lub działającej siły. Ładunek taki, po wzmocnieniu przez wzmacniacz ładunkowy, pozwala na uzyskanie dokładnej informacji o wartości ciśnienia działającego na czujnik i umożliwia dokładną kontrolę ciśnienia wewnętrznego formy podczas procesu formowania wtryskowego. Wybór pozycji instalacji czujnika w formie zależy od rodzaju zastosowania. Przykładowo w celu ogólnego monitorowania i optymalizacji procesu czujnik należy zainstalować jak najbliżej wlewu lub przy ściance o znacznej grubości. Innymi typowymi obszarami zastosowania jest kontrola wytrzymałości, kontrola lub regulowanie lepkości, kompresji i kurczenia się.

Niezależnie od rodzaju zastosowania rozróżniamy bezpośrednie i pośrednie czujniki ciśnienia, wykorzystywane do bezpośredniego i pośredniego pomiaru ciśnienia.

E 6740  - czujnik do pomiarów bezpośrednich

Podczas pomiaru bezpośredniego czujnik ciśnienia umieszczany jest bezpośrednio w strefie kawitacji, co umożliwia bezpośredni pomiar wewnętrznego ciśnienia formy w wybranym obszarze. W wyniku zadziałania ciśnienia na czujnik, generuje on ładunek elektryczny w jednostce pC (pikokulomb), który dzięki określonej czułości czujnika (pC/bar) może być przekształcony w odpowiednią wartość zmiany ciśnienia (w barach).

E 6750 - czujnik do pomiarów bezpośrednich

Pomiar pośredni ciśnienia wewnętrznego formy realizowany jest przez czujnik siły, który znajduje się poza strefą kawitacji i uruchamiany jest pośrednio przez działającą siłę. Inaczej niż w przypadku czujników bezpośrednich, ciśnienie wewnętrzne formy działa jako siła na czujnik za pośrednictwem wypychacza. Pod wpływem działania siły czujnik generuje ładunek elektryczny, który można przeliczyć na wartość zmiany siły (N) dzięki określonej czułości czujnika (pC/N). Po uwzględnieniu powierzchni wypychacza, obliczyć można zaistniałą wartość zmiany ciśnienia.

Forma gorącokanałowa FH na targach K

Już 16 października firma Meusburger po raz kolejny zawita na targach K, które reklamują się jako „najlepsze na świecie targi tworzyw sztucznych i gumy”. W przygotowania do nich zaangażowana jest cała Meusburger Group. Za sprawą formy gorącokanałowej firma ma w zanadrzu prawdziwy hit. Forma gorącokanałowa FH jest wynikiem bardzo dobrej współpracy pomiędzy Meusburger i PSG w ramach Grupy Meusburger i równocześnie pierwszym krokiem w kierunku standaryzacji form gorącokanałowych. Kompletne zestawienie formy wraz z rozdzielaczem gorących kanałów tworzy się kilkoma kliknięciami i przygotowuje do wysyłki w jednym, szybko realizowanym zamówieniu.

Forma gorącokanalowa FH

Forma gorącokanałowa Meusburger składa się z kompletnie zestawionej formy wraz z rozdzielaczem gorącokanałowym (GK). Specjalnie opracowany w tym celu konfigurator to korzystne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia pełną przejrzystość kosztów.

Konfigurator do form gorącokanałowych jest optymalnym narzędziem dla wszystkich konstruktorów. Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać kompletne zestawienie formy wraz z rozdzielaczem gorącokanałowym w standardowej, wysokiej jakości. Oczywiście dane 3D są, jak zwykle, dostępne do pobrania. Zalety są oczywiste: Konstruktor może skoncentrować się na innych tematach podczas projektowania narzędzi, oszczędzając w ten sposób cenny czas i koszty.

Na targach K firma Meusburger będzie obecna w hali 1, na stoisku C30.

Źródło: Meusburger

Reportaże

Forum