Mieczysław P. Sudnik członkiem zarządu EKO-PAK

Mieczysław P. Sudnik członkiem…
Amcor PET Packaging reprezentowana przez dyrektora generalnego Mieczysława P. Sudnika, weszła w struktury Stowarzyszenia EKO-PAK - Polskiej Koalicji Przemysłowej na Rzecz Opakowań Przyjaznych Środowisku. Firma jako jedyna z branży produkcji opakowań PET w Polsce aktywnie wspiera działalność Stowarzyszenia.

Amcor PET Packaging poświęca równie dużo uwagi walorom jakościowym i użytkowym produktów, jak i ochronie środowiska naturalnego. Jako pierwszy i aktualnie jedyny producent w Europie, posiada własny zakład recyklingu mieszczący się w Beaune we Francji. Możliwości fabryki pozwalają przetwarzać rocznie ok. miliarda butelek dostarczanych z całej Europy. W procesie utylizacji są one przetwarzane na granulat, który jest wtórnie używany do produkcji „preform”.

Staramy się aktywnie wychodzić na przeciw regulacjom prawnym i organizacyjnym w zakresie produkcji opakowań w Polsce – mówi Mieczysław P. Sudnik, Dyrektor Zarządzający Amcor PET Packaging. Chcemy kształtować obraz rynku i dostosowywać go do potrzeb konsumentów. Poprzez członkostwo w Stowarzyszeniu EKO-PAK pragniemy upowszechniać wiedzę na temat nowoczesnych metod zagospodarowywania zużytych opakowań. Budowanie świadomości naszych odbiorców w zakresie ekologicznego użytkowania opakowań jest dla nas równie ważne, jak dostarczanie im najwyższej jakości produktów – powiedział Mieczysław P. Sudnik, Dyrektor Zarządzający Amcor PET Packaging.

Stowarzyszenie skupia firmy niejednokrotnie konkurujące ze sobą na rynku lecz również posiadające wspólny cel. Nasze działania zmierzają do osiągnięcia zobowiązań unijnych w zakresie obowiązkowych i systematycznie rosnących poziomów odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych. Wejście pana Sudnika z Amcor PET Packaging do Zarządu naszego Stowarzyszenia to dowód rosnącej świadomości przemysłu w tym zakresie – mówi Agnieszka Jaworska, Dyrektor Generalny EKO-PAK.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 449Reportaże

Forum

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26

Pmitas

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-08-19