Międzynarodowe nowości na targach Plastpol

Międzynarodowe nowości na…
W Kielcach rozpoczęły się targi Plastpol. Do piątku innowacyjne produkty prezentować będą firmy z całego świata.

PLASTPOL to prezentacja światowych nowości z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Niemal każda z blisko 700 firm z 31 państw na swoim stoisku pokaże rynkowe nowości. Prezentacje hitów zapowiedziała już m.in. Akzo Nobel Industrial Coatings, która pochwali się Mikrosferami Expancel HT01DUX120. Ten nowy profor fizyczny przewidziany jest do temperatur przetwórstwa 230 do 270 stopni Celsjusza. Dzięki podniesieniu o około 50 stopni górnej granicy temperatury technologia porowania może być stosowana swobodnie z takimi termoplastami jak PP, ABS czy PA.

Nowy produkt pokaże VGT Polska. Plastronfoam C55 TA-F to endotermiczny multicomponent oparty na wodorowęglanie sodu, kwasku cytrynowym i jego pochodnych, jak również fizycznym nukleancie. Dzięki jego zastosowaniu możliwa jest redukcja ciężaru opakowania średnio 15%, czasu cyklu o 30% oraz dodatkowe oszczędności energetyczne z tytułu obniżenia ciśnienia rozdmuchu nawet o 70%.

PRO-ORGANIKA zaprezentuje z kolei panele odciążające VlGILEx, które chronią ludzkie zdrowie i życie oraz zabezpieczają urządzenia pracujące w strefie wybuchowej przed zniszczeniem. W przypadku nastąpienia wybuchu lub niekontrolowanego wzrostu ciśnienia uwalniają jego nadmiar oraz wyrzucają mieszaninę płomieni i pyłów w określonym kierunku i pozwalają w ten sposób zminimalizować uszkodzenia.

Firma Tampoprint pokaże kolejne swoje nowatorskie rozwiązanie. Maszyna tampodrukowa „Lineal Modul 2010” może być konfigurowana aż do 6-kolorowej wersji. E-Multi to z kolei propozycja Mold-Masters Europa. Zewnętrzny agregat o całkowitym napędzie elektrycznym wyposażonym w ślimak uplastyczniający oraz układ sterowania można podłączyć do wszystkich rodzajów wtryskarek jednokomponentowych posiadających napęd hydrauliczny lub elektryczny. Na stoisku TUBES INTERNATIONAL zobaczyć można będzie innowacyjne węże umożliwiające podgrzewanie, roztapianie lub utrzymywanie stałej podwyższonej temperatury substancji przepływających przez wąż takich jak: oleje, smary, wosk, żywice, smoła, farby, kleje, granulaty, substancje spożywcze itp.

Dziś również zapraszamy na godz. 13:30 do Centrum Konferencyjnego Targów Kielce na rozstrzygnięcie konkursu Lepsza Strona Tworzyw, a także do rozmów na stoisku wortalu Plastech.pl przez całe targi w hali G-45.

Czytaj więcej: Targi 1018

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska