Mondi laureatem konkursu PakStar 2016 za opakowania z tektury falistej

Mondi laureatem konkursu PakStar… W ósmym Ogólnopolskim Konkursie Opakowań PakStar 2016 firma Mondi uzyskała nagrody za trzy swoje rozwiązania opakowaniowe z tektury falistej. Zakres funkcji oraz inteligentne wzornictwo zgłoszonych przez firmę produktów odzwierciedlają szerokie zdolności firmy Mondi w obszarze projektowania oraz produkcji.

Jedną z nagród firma Mondi zdobyła za system segregacji odpadów wtórnych, przeznaczony do pojedynczego lub wielokrotnego użycia. Umożliwia on zarówno firmom, jak i organizatorom dużych imprez, szybkie instalowanie w swoich pomieszczeniach pojemników na odpady, pozwalających na bezproblemową zbiórkę i segregację. Pojemniki na odpady mogą być utylizowane wraz ze swoją zawartością, bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów związanych ze sprzątaniem, transportem zwrotnym, konserwacją czy dzierżawą. Te łatwe w składaniu i doskonale nadające się do utylizacji pojemniki dysponują idealną powierzchnią do umieszczania na niej promocyjnych nadruków. Czyni to ten produkt znakomitym rozwiązaniem w przypadku krótkoterminowych wydarzeń mających na celu promocję danej marki. Ekologiczny wygląd i wrażenie, jakie sprawiają pojemniki zwiększają ekologiczną świadomość, pożądaną w punktach zbiórki odpadów.

Mondi


Drugim nagrodzonym rozwiązaniem był Grill Box, w którym zastosowano interesujące rozwiązanie techniczne, wykorzystujące zasady fizyki przy rozniecaniu ognia. Pomysłowość tego projektu czyni proces rozpalania węgla drzewnego podczas grillowania sprawą łatwiejszą, czystszą i bezpieczniejszą. Część zewnętrzna opakowania z tektury falistej tworzy efekt komina, wysoce efektywnie wspomagający rozpalanie węgla drzewnego i drewna rozpałkowego za pomocą tylko jednej zapałki. Specjalne, usytuowane u dołu opakowania kanały napowietrzające, dodatkowo intensyfikują ten efekt. W ciągu 20 minut od zapalenia, Grill Box powinien się rozpaść i uwolnić węgiel drzewny, który osiągnie akurat optymalną temperaturę do grillowania. Prostopadłościenny kształt Grill Boxa i ułatwiający przenoszenie uchwyt ręczny stanowią go opakowaniem idealnym do transportu i mniej podatnym na uszkodzenia w porównaniu do tradycyjnych worków zawierających brykiety z węgla drzewnego. Do nadruków wykorzystywane są farby wodorozcieńczalne, co pozwala na ich całkowite spalenie bez uwalniania jakichkolwiek substancji toksycznych.

Mondi


Jury konkursu PakStar przyznało firmie Mondi także specjalny dyplom uznania za przyciągające wzrok opakowanie detaliczne "Take it", przeznaczone do napojów. Odznacza się ono ciekawym wzornictwem oraz funkcjonalnością. Stanowi część produkowanej przez firmę Mondi linii opakowań detalicznych "Pick and Go". Projekt ten charakteryzuje się maksymalną funkcjonalnością oraz łatwością posługiwania się, przy minimalnym zużyciu materiałów. W porównaniu do w pełni zapakowanych puszek, koncepcja otwartego opakowania ekspozycyjnego pozwala na uzyskanie 60 proc. oszczędności materiałów. Rozwiązanie "Take it" jest oparte na unikatowym, innowacyjnym systemie zatrzaskowym. Projekt "Take it" posiada innowacyjny i unikatowy zamek nie pozwalający na wyjęcie pojedynczych puszek z promocyjnego multi-packu w miejscu sprzedaży. Opakowanie może zostać zamknięte bez użycia taśmy klejącej i kleju. Co więcej, opakowanie typu "Take it" poprzez wytworzenie wizualnego połączenia pomiędzy opakowaniem z tektury falistej, a wyeksponowanym produktem, podkreśla promocję marketingową zapakowanych puszek.

Mondi


- Bardzo cenimy sobie nasz potrójny sukces odniesiony w konkursie PakStar, jako dowód uznania dla Mondi Corrugated Packaging Poland - mówi Sebastian Markiewicz, dyrektor handlowy w spółce Mondi Corrugated Poland. - To dowodzi, że jesteśmy innowacyjnym graczem na rynku i że warto inwestować w naszych projektantów produktów, wychodzących poza tradycyjne schematy myślenia.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród PakStar odbędzie się we wrześniu 2016 w czasie Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak w Poznaniu.

Czytaj więcej:
Nagrody 250

Reportaże

Forum