Muehsam z wtryskarką Elion na targach Plastpol

Muehsam z wtryskarką Elion… Firma Muehsam – Elektromech będzie jak zawsze jednym z wystawców targów Plastpol, które w maju odbędą się w Kielcach.

W trakcie wystawy spółka zaprezentuje swoją najbardziej uznaną na rynku wtryskarkę elektryczną z serii Elion. Jest to maszyna produkcji szwajcarskiego koncernu Netstal, którego Muehsam jest przedstawicielem. Zastosowanie tej wtryskarki do produkcji wyrobów cienkościennych podczas Plastpolu będzie miało przekonać o coraz większym zastosowaniu linii elektrycznych.

Na maszynie odbywać się będzie ciągła produkcja wyrobów cienkościennych. Wtryskarka Elion umożliwi m.in. wytwarzanie kubków do napojów i to w krótkim czasie cyklu poniżej 3.3 sekundy.

Praca będzie realizowana na 4-krotnej formie wtryskowej szwajcarskiego producenta form spółki Glaroform. Do produkcji opakowania wykorzystany zostanie polistyren pochodzący z zasobów Total Petrochemicals. Dodatkowo podczas procesu formowania wtryskowego do opakowania zostanie dołączona przy pomocy technologii IML gustowna etykieta ozdobna. Wkładanie etykiety do gniazda formy z jednoczesnym obiorem gotowego wyrobu nastąpi przy pomocy automatyzacji szwajcarskiego producenta firmy Beck. Włoski Piovan dostarczy z kolei podajnik tworzywa oraz chłodnię.

Zaprezentowana na Plastpolu linia produkcyjna składająca się z maszyny, formy, automatyzacji i urządzeń peryferyjnych jest typowym przykładem doświadczenia i przygotowania firmy Netstal w dziedzinie rozwiązań kompleksowych. Dodatkowym atutem są tu korzyści z niskiego zużycia energii wtryskarki serii Elion. System ten pozwala bowiem zaoszczędzić do 70proc. zużycia energii.

Muehsam, Plastpol


Czytaj więcej:
Targi 1252

Reportaże

Forum