Drukuj

NSG Group uruchamia linię do laminowania szkła

NSG Group uruchamia linię do laminowania szkła
Rocznie linia będzie produkować 100 tysięcy m2 szkła laminowanego, przeznaczonego do stosowania na szklanych fasadach, dachach, w balustradach oraz do przeszkleń wewnętrznych.

Szkło laminowane powstaje w procesie łączenia dwóch lub więcej tafli szkła i jednej lub wielu warstw elastycznej folii PVB (poliwinylobutyral), sklejanej ze szkłem w kontrolowanych warunkach ciśnienia i temperatury. W zależności od grubości i rodzaju zastosowanego szkła oraz warstw pośrednich możliwe jest otrzymanie produktu o określonych parametrach technicznych, dopasowanego do konkretnych funkcji.

- Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami wysokoprzetworzonymi, takimi jak szkło bezpieczne, dźwiękochłonne, czy przeciwsłoneczne - mówi Krzysztof Granicki, prezes Pilkington IGP i Pilkington Polska.

W Pilkington IGP produkowane będzie szkło Pilkington Optilam w różnych klasach bezpieczeństwa (szkło bezpieczne, antywłamaniowe i kuloodporne) oraz Pilkington Optiphon - szkło laminowane specjalną folią dźwiękochłonną, zapewniające dobrą izolację akustyczną. W zależności od zastosowanego rodzaju szkła (np. barwionego w masie, ornamentowego) i folii PVB (bezbarwna, kolorowa, mleczna) szkło laminowane zapewni również ochronę przed słońcem, a także spełni wymagania dekoracyjne.

Firma planuje uruchomienie nowej linii na początku marca.