NSG Group uruchamia linię do laminowania szkła

NSG Group uruchamia linię… Rocznie linia będzie produkować 100 tysięcy m2 szkła laminowanego, przeznaczonego do stosowania na szklanych fasadach, dachach, w balustradach oraz do przeszkleń wewnętrznych.

Szkło laminowane powstaje w procesie łączenia dwóch lub więcej tafli szkła i jednej lub wielu warstw elastycznej folii PVB (poliwinylobutyral), sklejanej ze szkłem w kontrolowanych warunkach ciśnienia i temperatury. W zależności od grubości i rodzaju zastosowanego szkła oraz warstw pośrednich możliwe jest otrzymanie produktu o określonych parametrach technicznych, dopasowanego do konkretnych funkcji.

- Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami wysokoprzetworzonymi, takimi jak szkło bezpieczne, dźwiękochłonne, czy przeciwsłoneczne - mówi Krzysztof Granicki, prezes Pilkington IGP i Pilkington Polska.

W Pilkington IGP produkowane będzie szkło Pilkington Optilam w różnych klasach bezpieczeństwa (szkło bezpieczne, antywłamaniowe i kuloodporne) oraz Pilkington Optiphon - szkło laminowane specjalną folią dźwiękochłonną, zapewniające dobrą izolację akustyczną. W zależności od zastosowanego rodzaju szkła (np. barwionego w masie, ornamentowego) i folii PVB (bezbarwna, kolorowa, mleczna) szkło laminowane zapewni również ochronę przed słońcem, a także spełni wymagania dekoracyjne.

Firma planuje uruchomienie nowej linii na początku marca.

Czytaj więcej:
Szkło 41