Nagrody DuPont także dla polskich firm

Nagrody DuPont także dla polskich… Firma DuPont Sustainable Solutions zaprasza do składania wniosków w ramach przyszłorocznej edycji konkursu Safety and Sustainability Awards. Do tej pory o przyznawaną co dwa lata nagrodę z zakresu bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju mogły ubiegać tylko firmy z wybranych państw Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, tymczasem w najnowszej edycji konkurs skierowany jest do firm z całego świata, w tym także z Polski.

Nagroda Safety and Sustainability Awards przyznawana jest firmom i organizacjom o znaczących osiągnięciach w jednej z trzech kategorii: bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój lub doskonałość operacyjna.

Wypełniony formularz wniosku należy złożyć do 1 lutego 2015 r. Pełne zgłoszenia do nagrody, zawierające dokładny opis projektu, należy złożyć do 27 lutego. Wnioski zostaną ocenione przez jury złożone z przedstawicieli organizacji bhp oraz ochrony środowiska. Wyłonienie zwycięzców regionalnych w każdej z tych kategorii nastąpi na wiosnę 2015 roku, natomiast globalny laureat ogłoszony zostanie podczas jesiennej gali.

– W minionym dziesięcioleciu nasza nagroda zyskała duże uznanie wśród firm z różnych gałęzi przemysłu, stanowiąc wyznacznik bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w zakładach pracy - mówi James R. Weigand, prezes DuPont Sustainable Solutions. - Co ważniejsze, pomogła również promować inicjatywy, których celem jest ochrona życia i zdrowia pracowników oraz zachowanie stanu środowiska.

Począwszy od pierwszej edycji nagrody w roku 2002 liczba ubiegających się o nią podmiotów stale rośnie. W 2013 roku liczba zgłoszeń była prawie o połowę większa niż dwa lata wcześniej. Ubiegłoroczne zgłoszenia pochodziły z rozmaitych gałęzi przemysłu w różnych krajach regionu EMEA – od Wielkiej Brytanii do Niemiec, Arabii Saudyjskiej, Kazachstanu, Turcji, Francji, ZEA i Włoch. W tym roku firma DuPont nadaje nagrodzie skalę globalną i rozszerza ją o nową kategorię o nazwie "Doskonałość operacyjna".

– Debiut kategorii "Doskonałość operacyjna" stanowi potwierdzenie silnego związku między doskonałością operacyjną a zmniejszaniem wpływu firm na środowisko naturalne – powiedział Paweł Rolewski z DuPont Sustainable Solutions. – Ulepszenia w dziedzinie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju nie mogą być dokonywane w próżni, lecz muszą być powiązane z rozwojem efektywności operacyjnej.

Wnioski oceniane są z zastosowaniem m. in. takich kryteriów jak zaangażowanie kierownictwa, ewolucja kulturowa, ulepszenia wydajności, innowacje oraz udział interesariuszy. Podczas gali laureaci otrzymają statuetkę i certyfikat.

Organizator akcji, firma DuPont Sustainable Solutions to jedna z 12 spółek firmy DuPont, świadcząca usługi doradcze w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, efektywności energetycznej, zarządzania środowiskiem oraz zarządzania efektywnością kapitałową.

Czytaj więcej:
Nagrody 242

brak
 

Tworzywa konstrukcyjne, elastomery termoplastyczne, elastyczne folie, tworzywa, farby drukarskie

Polska