Najlepsza akcja edukacyjna na POLEKO 2005

Najlepsza akcja edukacyjna na POLEKO 2005
W dniu 17.11.2005 Program „Odpowiedzialność i Troska”, skupiający obecnie 38 firm z branży chemicznej, po raz trzeci z rzędu zdobył nagrodę Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za najlepiej prowadzoną akcję edukacji ekologicznej w czasie targów POLEKO 2005.

Kilka firm realizatorów Programu, stworzyło na targach salon edukacyjny pn: „Chemia przyjazna ludziom i środowisku”. Jury konkursu uznało, że przedsięwzięcie to pokazuje w sposób atrakcyjny i aktywny zależność pomiędzy produktami chemicznymi a ochroną zdrowia i środowiska naturalnego. Taki werdykt potwierdzili również goście i zwiedzający, przyznając „Nagrodę Publiczności SUPER – EKO 2005” jednemu ze stoisk salonu edukacyjnego – stoisku Zakładów Azotowych „Puławy” S.A.

Akcja edukacyjna prowadzona w ramach salonu „Chemia przyjazna ludziom i środowisku” to wspólne przedsięwzięcie 7 firm realizatorów Programu „Odpowiedzialność i Troska” zainicjowana i koordynowana przez Sekretariat Programu. Swe działania edukacyjne, w atrakcyjny sposób popularyzujący wiedzę z dziedziny chemii ochrony zdrowia i środowiska prowadziły: Zakłady Azotowe „Anwil” S.A., Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., Zakłady Azotowe w Tarnowie – Mościcach S.A., Zakłady Chemiczne „POLICE” S.A., PCC „Rokita” S.A., Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A., WARTER Sp z o,o.

Firmy realizujące międzynarodowy program proekologiczny o nazwie Responsible Care (Program „Odpowiedzialność i Troska”) przez prowadzoną na Targach POLEKO 2005 akcję edukacyjną w przystępny i przejrzysty sposób pokazały, że branża chemiczna na przestrzeni lat dokonała istotnej transformacji stosowanych technologii. Zapewniają one nie tylko wytworzenie produktów o wysokiej jakości, ale gwarantują również minimalizację oddziaływania na środowisko w całym procesie wytwórczym, bowiem jak wielokrotnie tego dowodzono: nie ma substancji bezpiecznych i niebezpiecznych. Są tylko substancje umiejętnie i nieumiejętnie używane. Dlatego akcja edukacyjna prowadzona dla szerokiego grona odwiedzających Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO 2005, poprzez zabawę pokazywała jak skomplikowane i niedogodne byłoby życie w obecnych czasach bez wyrobów chemicznych, a ich zastąpienie innymi substytutami zrodziłoby karkołomne, o ile w ogóle możliwe rozwiązania zastępcze, często powodując zwiększenie zużycia zasobów naturalnych. Istotnym elementem akcji była prezentacja działań służących zapobieganiu negatywnego oddziaływania na środowisko procesów produkcyjnych oraz przedstawienie właściwych sposobów postępowania z odpadami.

XVII Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO 2005 odbywały się w Poznaniu, od 15 do 18 listopada. Honorowy patronat nad tą edycja targów, zaliczanych do największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów nowoczesnej ekologii, objęli Ministrowie Środowiska Polski i Niemiec. Zwiedzający mogli obejrzeć najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, międzynarodową reprezentację liderów branży, wystawy; mieli możliwość uczestniczenia w specjalistycznych konferencjach, spotkaniach biznesowych, warsztatach i prestiżowych konkursach.

Tegoroczne Targi POLEKO 2005 odbywały się pod hasłem „Woda dla życia” i zgromadziły ponad 1000 firm z 22 krajów na prawie 15.000 m2 powierzchni.

Czytaj więcej: Targi 791Forum

Bscr_eu

PC ABS i HIPS 2018-04-22

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Frohe_

Tampodruk wymagania? 2018-04-13

Reportaże