Najszybsza na świecie maszyna spinająca

Najszybsza na świecie maszyna… Na tegorocznych targach Taropak firma ScanPack zaprezentowała najszybsze na świecie maszyny spinające.

Pierwsze urządzenie to automatyczna maszyna spinająca Strapack F-18FB ("Gepard"), wyprodukowana przez japońską firmę Strapack. Maszyna została wyposażona w bezpaskowy bezpośredni napęd silnikiem prądu stałego. Może ona wykonywać aż do 80 spięć na minutę bez utraty siły uciągu taśmy, która jest płynnie i elektronicznie kontrolowana. Urządzenie posiada też programowalny panel sterujący. Wysokość stołu roboczego może wynosić od 806 do 911 mm, wysuwany wewnętrzny trzymak rolki taśmowej, a dostęp do toru prowadzenia taśmy nie wymaga narzędzi. Odwijanie taśmy jest elektronicznie kontrolowane, a w przypadku pojawienia się błędu automatycznie korygowane. Również w sposób automatyczny odbywa się ładowanie taśmy w ramę i do magazynka.

Maszyna Strapack F-18FB umożliwia spinanie nawet małych pakietów o wymiarach 100x150x50 mm (szer. x dł. x wys.). Kompaktowa obudowa i zabudowane przenośniki pozwalają na prostą integrację urządzenia z istniejącymi liniami. W celu zapobiegania zagniatania taśmy maszyna posiada funkcję anty-jam. Urządzenie wyposażono też w szybkonagrzewającą się grzałkę, która osiąga pełną sprawność w zaledwie 25 sekund.

maszyna spinająca strapack f-18fb


Drugie urządzenie to ramowa maszyna spinająca Strapack F-18. Posiada ona wszystkie zalety urządzenia Strapack F-18FB. Urządzenie może zatem pracować z prędkością do 80 opasań na minutę, a różni się od modelu F-18FB tym, że posiada zabudowany pedał nożny. Natomiast minimalny rozmiar paczki może wynosić 80x30 mm. Głowica urządzenia została wykonana z elementów samosmarownych.

strapack f-18
Czytaj więcej:
Taśmy bandujące, napinacze do taśm, maszyny
 

Taśmy bandujące, napinacze do taśm, maszyny pakujące, zgrzewarki, pochłaniacze wilgoci

Polska, 63-500 Ostrzeszów, Św. Mikołaja 25 E