Drukuj

Najszybsza na świecie maszyna spinająca

Najszybsza na świecie maszyna spinająca
Na tegorocznych targach Taropak firma ScanPack zaprezentowała najszybsze na świecie maszyny spinające.

Pierwsze urządzenie to automatyczna maszyna spinająca Strapack F-18FB ("Gepard"), wyprodukowana przez japońską firmę Strapack. Maszyna została wyposażona w bezpaskowy bezpośredni napęd silnikiem prądu stałego. Może ona wykonywać aż do 80 spięć na minutę bez utraty siły uciągu taśmy, która jest płynnie i elektronicznie kontrolowana. Urządzenie posiada też programowalny panel sterujący. Wysokość stołu roboczego może wynosić od 806 do 911 mm, wysuwany wewnętrzny trzymak rolki taśmowej, a dostęp do toru prowadzenia taśmy nie wymaga narzędzi. Odwijanie taśmy jest elektronicznie kontrolowane, a w przypadku pojawienia się błędu automatycznie korygowane. Również w sposób automatyczny odbywa się ładowanie taśmy w ramę i do magazynka.

Maszyna Strapack F-18FB umożliwia spinanie nawet małych pakietów o wymiarach 100x150x50 mm (szer. x dł. x wys.). Kompaktowa obudowa i zabudowane przenośniki pozwalają na prostą integrację urządzenia z istniejącymi liniami. W celu zapobiegania zagniatania taśmy maszyna posiada funkcję anty-jam. Urządzenie wyposażono też w szybkonagrzewającą się grzałkę, która osiąga pełną sprawność w zaledwie 25 sekund.

maszyna spinająca strapack f-18fb


Drugie urządzenie to ramowa maszyna spinająca Strapack F-18. Posiada ona wszystkie zalety urządzenia Strapack F-18FB. Urządzenie może zatem pracować z prędkością do 80 opasań na minutę, a różni się od modelu F-18FB tym, że posiada zabudowany pedał nożny. Natomiast minimalny rozmiar paczki może wynosić 80x30 mm. Głowica urządzenia została wykonana z elementów samosmarownych.

strapack f-18
Czytaj więcej: Maszyny pakujące 45

Taśmy bandujące, napinacze do taśm, maszyny pakujące, zgrzewarki, pochłaniacze wilgoci
Biznes Premium

ScanPack S.J.

Taśmy bandujące, napinacze do taśm, maszyny pakujące, zgrzewarki, pochłaniacze wilgoci

Św. Mikołaja 25 E, 63-500 Ostrzeszów (wielkopolskie)