Netstal na targach Plastpol 2010

Netstal na targach Plastpol… Mimo poważnych ubiegłorocznych wahań ze strony szefostwa firmy, Muehsam Elektromech weźmie udział w tegorocznych targach Plastpol. Oznacza to, że podczas wystawy obecne będą też rozwiązania proponowane przez szwajcarskiego Netstala.

O tym, że Muehsama może zabraknąć na Plastpolu 2010 mówił rok temu jego szef Jan Krzysztof Muehsam, domagając się przejścia na dwuletni cykl targów. Skończyło się na ostrzeżeniach. Netstal poinformował już, czego w maju mogą z jego strony spodziewać się wszyscy odwiedzający kielecką imprezę.

Szwajcarski producent wtryskarek pokaże na stoisku swojego polskiego przedstawiciela elektryczną wtryskarkę z serii Elion o sile zwarcia 1750 kN z jednostką zamykania bazującą na specjalnej konstrukcji pięciopunktowej punktowej dźwigni kolanowej. Netstal ma zamiar pokazać na targach możliwości produkcyjne maszyny w odniesieniu do branży opakowaniowej.

Na wtryskarce wytwarzane będą w technice formowania przy użyciu dwugniazdowych form niemieckiej firmy Steiert pojemniki o wielkości 500 gram. Produkcja odbywać się będzie w cyklu mniejszym niż 3,2 sekundy. Polipropylen, z którego powstawać będą opakowania dostarczy koncern Borealis. Opakowania dekorowane będą w technice IML, czyli etykietowania w formie.

Plastpol zaplanowano w tym roku w dniach 25 – 28 maja.

Czytaj więcej:
Targi 1230

Reportaże

Forum