Netstal skraca czas cyklu

Netstal skraca czas cyklu Koncern Netstal opracował nowy i wydajniejszy niż dotychczas sposób produkcji zamknięć do opakowań przeznaczonych do napojów.

Szwajcarska firma chce zademonstrować w jaki sposób korzystanie z wysokiej klasy wtryskarek z serii Elion, w połączeniu z wydajnymi procesami, prowadzi do bardziej ekonomicznej produkcji zamknięć. Firmowe maszyny Elion wyposażone zostały w innowacyjny system elektrycznego zamknięcia formy wraz z odzyskiem energii. Zamknięcia o standardzie PCO 1881 wytwarzane są w cyklu trwającym 3,5 sekundy i używają 72 – gniazdowych form w połączeniu z optycznym systemem kontroli jakości. Wcześniejszy czas cyklu szacowany był na 5 sekund. Wtryskarki są przy tym uzbrojone w system kontroli, który wyróżnia się udoskonaleniami w ramach swego panelu sterowania.

Jak tłumaczą przedstawiciele Netstala, obecnie liczne towary masowe, a do takich trzeba zaliczyć zamknięcia do opakowań, znajdują się pod stałą presją dotyczącą obniżenia kosztów ich produkcji. Ulepszenia wprowadzone przez koncern mają więc pozwolić na dokonanie tych oszczędności materiałowych poprzez wyższą ekonomiczną efektywność produkcji.

W Polsce przedstawicielem firmy Netstal jest spółka Muehsam.

Czytaj więcej:
Maszyny 596

Reportaże

Forum