Nikt nie chce kupić Metalchemu

Nikt nie chce kupić Metalchemu
Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że nie odbędzie się aukcja w sprawie sprzedaży udziałów spółki zakłady maszyn chemicznych Metalchem.

Doskonale znany polski producent wytłaczarek nie zostanie sprzedany, bo do MSP nie wpłynęły żadne oferty na zakup firmy. To już nie pierwsze fiasko w sprawie aukcji dotyczącej zbycia udziałów.

Do negocjacji w sprawie nabycia udziałów Metalchemu ministerstwo zaprosiło chętnych równo rok temu. Oferowało pakiet 68 tys. udziałów o wartości nominalnej 50 złotych każdy, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego gliwickiej spółki. Pozostałe 15 proc. udziałów ma trafić do pracowników.

Niemal od początku samodzielnego istnienia Zakłady Maszyn Chemicznych Metalchem produkowały maszyny i urządzenia dla przemysłu chemicznego stopniowo zwiększając udział maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Obecnie niemal 100 proc. produkcji stanowią wytłaczarki, linie technologiczne do wytłaczania oraz części zamienne do tych urządzeń, w tym głównie układy uplastyczniające.

Czytaj więcej: Prywatyzacje 27