Nowa fabryka chemii budowlanej w Rosji

Nowa fabryka chemii budowlanej… Uruchomiony w Kazaniu zakład produkcji domieszek do betonu to drugi - obok zakładów w Podolsku - nowo otwarty obiekt BASF na terenie Federacji Rosyjskiej. Dzięki tym dwóm placówkom chemiczny gigant będzie mógł produkować domieszki do betonu dla rosyjskiego sektora budowlanego.

- Rosja jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla naszej firmy - powiedział dr Tilman Krauch, szef działu Chemii Budowlanej BASF. - W najbliższych latach przewidujemy ponadprzeciętny wzrost w branży budowlanej w Rosji. Inwestycja w dodatkowy zakład produkcyjny umożliwia poprawę efektywności i elastyczności wobec naszych klientów w Rosji.

Nowa fabryka ma produkować 20 odmian domieszek do betonu, w tym także nowoczesne produkty oparte na technologii eteru polikarboksylanowego (PCE). Innowacyjne domieszki mają zapewniać przyspieszone utwardzanie i wiązanie betonu, także w niskich temperaturach. Materiały stworzone z myślą o rosyjskim sektorze budowlanym pomagają wydłużyć okres prac budowlanych nawet w okresie niesprzyjającej aury. Eksperci BASF podczas procesu opracowywania substancji uwzględniali właściwości lokalnego cementu oraz innych surowców betonowych. Domieszki są także dopasowane do odpowiednich obszarów zastosowania - gotowego betonu, elementów prefabrykowanych, utwardzeń drogowych oraz wyrobów betonowych, takich jak kostka brukowa. Zlokalizowane na miejscu profesjonalne laboratorium zapewnia wysoką jakość produktu końcowego oraz pozwala na bieżąco analizować zarówno surowce, jak i gotowe produkty.

- Nowy zakład produkcyjny w Kazaniu pozwoli nam dostarczać najwyższej klasy domieszki do betonu dla firm budowlanych w regionach Republiki Tatarstanu i Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego - powiedział Sergey Vetlov, szef rosyjskiej filii działu Chemii Budowlanej BASF - OOO BASF Stroitelnye Sistemy.

Kazań jest ważnym ośrodkiem gospodarczym w regionie. Posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę, a centralne położenie miasta ułatwia szybką realizację zamówień ze wschodniej części Rosji.

- Rosyjskie firmy budowlane coraz częściej pytają o wysokiej jakości beton na potrzeby realizacji projektów w całym kraju, w bardzo różnych strefach klimatycznych - od Kaliningradu aż po Władywostok - mówi Vetlov. - W związku z tym popyt na domieszki BASF znacząco rośnie. To właśnie teraz, po dziesięciu latach obecności działu Chemii Budowlanej na terenie Rosji, nadszedł właściwy czas na uruchomienie kolejnej placówki.

Czytaj więcej:

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska