Nowa linia do zgrzewania folii w Ergis Eurofilms

Nowa linia do zgrzewania folii… Ergis Eurofilms wzbogacił się o nową linię do zgrzewania folii izolacyjnej. Inwestycja została przeprowadzona w jego zakładzie zlokalizowanym w Wąbrzeźnie. Koszt to 2,5 mln zł.

Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Kilka dni temu firma zainstalowała w zakładzie produkcyjnym w Wąbrzeźnie nową linię do zgrzewania folii izolacyjnej PVC w płachty o szerokości 8 m. Jest to nowatorska technologia, która pozwoli na przygotowywanie gotowych płacht w miejscu produkcji. Dotychczas zgrzewanie realizowane było tam, gdzie spółka przeprowadzała swoje inwestycje. Nowa technologia znacząco obniży koszty montażu izolacji i istotnie skróci czas realizacji inwestycji.

To kolejny ze strony Ergis Eurofilms krok mający na celu unowocześnienie parku maszynowego. Pozwoli on na poszerzenie oferty firmy o gotowe, zgrzane płachty folii i zapewni bardziej kompleksową obsługę klientów, przede wszystkim z takich branż jak budownictwo, magazynowanie surowców, czy oczyszczalnie ścieków. Całkowity koszt zakupu i instalacji linii wyniósł 2,5 mln zł.

Linia ZM-100-A została wyprodukowana przez amerykańską firmę Miller Weldmaster Corporation oraz polskie przedsiębiorstwo Zemat Technology Group. Jej największą wartością jest to, że umożliwia zgrzanie w ruchu ciągłym od dwóch do czterech wstęg folii izolacyjnej o grubości do 2 mm, za pomocą trzech głowic zgrzewających.

Proces zgrzewania odbywa się przy użyciu gorącego powietrza o maksymalnej temperaturze 730 st. C. Dzięki metodzie "na zakładkę", jaką zgrzewana jest folia PVC, powierzchnia robocza na linii produkcyjnej zredukowana jest do szerokości pojedynczej wstęgi folii, czyli do 2 m. Linia umożliwia ponadto odmierzanie długości, nawijanie na wałek odbiorczy i odcinanie zgrzanego produktu o zaprogramowanej długości. Maksymalna szerokość zgrzanej płachty to 8 m, jej długość będzie natomiast dostosowana do oczekiwań odbiorców.

Niezależne systemy kontroli parametrów zgrzewania, nadzorowane przez odpowiednie algorytmy sterujące, pozwalają uzyskać zgrzew o szerokości 30 mm, zapewniając przy tym jego wysokie parametry jakościowe i użytkowe.

Jak tłumaczy szefostwo firmy nowa linia produkcyjna zainstalowana w oddziale w Wąbrzeźnie znacząco podniesie atrakcyjność całej Grupy ERGIS jako dostawcy systemów izolacyjnych do dużych inwestycji takich jak zbiorniki z ropą, składowiska odpadów popaleniskowych w elektrowniach, oczyszczalnie ścieków i wysypiska śmieci. Czyli wszędzie tam, gdzie potrzebna jest szczelna izolacja, układana szybko, profesjonalnie i tanio.

Czytaj więcej:
brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska