Nowa linia laboratoryjna do rozdmuchu folii

Nowa linia laboratoryjna do… Pięciowarstwowa, koekstruzyjna linia laboratoryjna do rozdmuchu folii to kolejna linia dostarczona do Europy Środkowej przez firmę Labtech z Tajlandii. Tym razem jednak linia będzie współpracować z 5 wytłaczarkami. W naszym kraju partnerem azjatyckiego producenta maszyn jest firma Angpol.

Pięciowarstwowa, koekstruzyjna linia rozdmuchu folii wykorzystuje pięć jednoślimakowych wytłaczarek o średnicy ślimaka 30 mm i stosunku L/D = 30:1. Wytłaczarki posiadają dozowniki grawimetryczne, które zapewniają precyzyjną kontrolę każdej warstwy. Wieża wyposażona jest w system automatycznej oscylacji rolek dociskowych i ramy-A o 360 st. w obydwu kierunkach. Folia jest w tym rozwiązaniu obracana o 90 st. od rolek dociskowych. Tego rodzaju ciągłe obracanie rolek dociskowych zapewnia bardzo równomierne i stabilne zwijanie folii.

Pięciowarstwową głowicę typu naleśnikowego zasila pięć wytłaczarek. Wytłaczarki są podłączone do głowicy podgrzewanymi rurami odpornymi na wysokie ciśnienie. Dwukanałowy pierścień powietrza podłączono zaś do wydajnej dmuchawy o zmiennej prędkości. Balon folii został ustabilizowany klatką nad pierścieniem powietrza. Klatka zawiera teflonowe rolki, które są synchronicznie regulowane centralnym pokrętłem. Linię wyposażono w centralny panel sterowania prędkościami wytłaczarek, jak i dotykowy kontroler dozowników grawimetrycznych. Wieża posiada zmotoryzowaną regulację wysokości wraz z zestawem oscylacyjnym rolek dociskowych, tak by osiągnąć wysokość 5 m.

Wszystkie wytłaczarki wyposażone są w wysokiej mocy napędy silników, zapewniając taki sam wysoki moment ślimaka w całym zakresie obrotów. Jest to niezmiernie przydatne dla dobrej precyzji przy przetwarzaniu materiałów o wysokiej lepkości w cienkich warstwach.

Urządzenie dysponuje także automatycznym systemem dozowania grawimetrycznego z zasobnikiem z plexi i zasobnikiem magazynowym z nierdzewnej stali. System jest kontrolowany poprzez ekran dotykowy z panelu centralnego, dzięki czemu można dokładnie wprowadzić pożądane ilości dozowane dla każdej wytłaczarki.

Linia jest dostarczona w dwustacyjną zwijarką powierzchniową. Pionowy układ przemieszczania folii z wieży odznacza się cyfrowym układem napięcia folii, jak i systemem odcinania ścinków bocznych.

Czytaj więcej:
Maszyny 599

Linie i urządzenia laboratoryjne (wytłaczarki 1 i 2-ślimakowe nawet do 300 kg/godz., linie rozdmuchu i wylewania folii/arkuszy, test filtracji, mieszalniki, prasy, 2-walcarki z automatycznym rolowaniem, wytłaczarki do farb proszkowych)

Polska, 02-797 Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 21/50

Reportaże

Forum