Nowa linia powlekająca w fabryce SAM

Nowa linia powlekająca w fabryce… SAM (Sung An Machinery) kończy budowę nowego Centrum Technologicznego w fabryce w Seulu, które będzie stanowić siedzibę dla nowego laboratorium SAMLab 3. Centrum Technologii Powlekania jest infrastrukturą pół-produkcyjną, przeznaczoną dla klientów SAM do przeprowadzania próbnej oraz zlecanej produkcji.

Przygotowany w tym celu nowy budynek ma powierzchnię 1450 m2 i jest pomieszczeniem sterylnym, odpowiednim do produkcji precyzyjnych powłok optycznych. Centrum posiada pełne wyposażenie badawcze w instrumenty analityczne takie jak: precyzyjne testery siły rozwarstwiania, system pomiaru właściwości optycznych czy komorę z kontrolowaną wilgotnością.

Instalacja powlekającej linii testowej zostanie zakończona w marcu tego roku. Maszyna jest zaprojektowana do powlekania zarówno roztworami wodnymi, solwentowymi, w 100% trwałymi i hot meltowymi, na wstędze o maksymalnej szerokości do 1060 mm, z prędkością 600 metrów na minutę (przewijanie materiału z prędkością do 1000 m/min.) Modułowa budowa systemu powlekania daje możliwość wykorzystania różnych sposobów aplikacji roztworu poprzez dozowanie szczelinowe, mikro rotograwiurę, podciśnieniowy rakiel komorowy, bezpośrednią/odwróconą rotograwiurę, rakiel nożowy S-knife (comma), odwrócone wałki, semi-flekso, system 5-wałkowy i wałek transferowy. Maszyna wyposażona jest w 22 metrową, 7 częściową suszarkę flotacyjną ze wsparciem rolkowym, jedną z największych i najbardziej uniwersalnych w tego typu aplikacjach. Inne unikalne parametry tej linii to automatyczne odwijaki, drugi odwijak do mokrych i suchych laminatów, aktywacja koronowa, czyszczenie wstęgi i suszenie UV.

Do nowego centrum technologicznego zostanie przeniesiona również linia SAMLab 1 pracująca w ramach Laboratorium Drukowanej Elektroniki SPEL SAM.

SAM oferuje również swoim klientom możliwość korzystania z Centrum Technologii Ekstruzji, działającym jako SAMLab 2 w Phoenix, koło Nowego Jorku w USA.

SAM (Sung An Machinery) projektuje i produkuje maszyny, urządzenia i akcesoria dla przemysłu drukującego i uszlachetniającego do konwertowania papieru, filmu i folii. Portfolio produktów SAM obejmuje: ekstruzję, maszyny do laminacji wodnej, rozpuszczalnikowej i bezrozpuszczalnikowej, maszyny powlekające i lakierujące, maszyny drukujące rotograwiurowe i suszarki flotacyjne. 50-letnie zaangażowanie w innowacyjne projektowanie, najwyższą jakość i obsługę klientów, pozwoliło firmie SAM na rozwój sprzedaży i instalację ponad 600 linii w 31 krajach na świecie.

Przedstawicielem SAM w Polsce jest firma Technograph.

Czytaj więcej:
Maszyny 601

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61