Nowa maszyna laboratoryjna firmy Remi-Plast

Nowa maszyna laboratoryjna…
Firma Remi-Plast z podpoznańskiego Czerwonaka specjalizuje się w wytwarzaniu urządzeń dla branży tworzyw sztucznych. Spółka opracowuje rożnego rodzaju maszyny dopasowane do zindywidualizowanych potrzeb klienta, jak np. specjalistyczne maszyny i urządzenia laboratoryjne, nietypowe i małoseryjne maszyny i linie produkcyjne, maszyny pakujące, prasy mimośrodowe i hydrauliczne czy linie do wytłaczania profili tworzywowych.

Jedną z nowości w dziale maszyn laboratoryjnych jest Filtr test o unikalnej w skali kraju konstrukcji. Urządzenie cechuje się krótkim czasem pomiaru, małą próbką tworzywa oraz wysoką precyzją. Filtr test przeznaczony jest do zdecydowanej większości termoplastów i jest doskonałym narzędziem badania czystości surowca i określania ilości części stałych. Przystosowany jest także do badania wskaźnika płynięcia MFI oraz lepkości. Urządzenie umożliwia porównawcze badanie wielu parametrów technologicznych, a wyniki rejestrowane są i zapisywane w sposób cyfrowy.

O szczegółach technicznych dotyczących urządzenia opowiada w naszym materiale wideo Maciej Wróblewski z firmy Remi-Plast.

Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09