Nowa myjnia cystern na Dolnym Śląsku

Nowa myjnia cystern na Dolnym… Wchodząca w skład Grupy PCC Rokita spółka PCC Autochem uruchomiła w Brzegu Dolnym nową myjnię, która może być wykorzystywana do mycia cystern, tank-kontenerów i pojemników do przewozu środków chemicznych, paliw oraz artykułów spożywczych. Wyposażona jest ona w najnowocześniejsze, innowacyjne urządzenia, dzięki którym można myć cysterny bez narażania ludzi i środowiska naturalnego na negatywne skutki.

Co ważne dla przewoźników i producentów zarówno z branży chemicznej, jak i spożywczej, myjnia wydaje jako jedyna na Dolnym Śląsku (i jedna z ponad 30 w Polsce) certyfikat ECD - dokument będący świadectwem, że spełnia ona międzynarodowe standardy jakości.

Obok nowej myjni, PCC Autochem uruchomił także specjalistyczny warsztat dysponujący odpowiednią infrastrukturą i wyposażeniem do naprawy cystern. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 6 mln zł.

Regularne czyszczenie cystern jest niezwykle istotne w przypadku zbiorników, w których przewożone są szkodliwe substancje. Potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowani pracownicy. Firmy przewozowe zobowiązane są do przestrzegania wielu przepisów, m.in. muszą dbać o bezpieczeństwo i utrzymywać cysterny w nienagannej czystości i sterylności. Aby uniknąć skażeń, osad pozostawiony przez przewożone substancje czy artykuły spożywcze powinien być dokładnie usunięty. Dlatego też urządzenia do mycia muszą być bardzo skuteczne. Przed każdym załadunkiem cysterna powinna być sprawdzana pod kątem czystości, czy nie zawiera pozostałości i zapachów po poprzednim ładunku. Myciem cystern muszą zajmować się specjalistyczne myjnie, które wyposażone są w odpowiedni do tego sprzęt, choćby ze względu na często przewożone niebezpieczne dla ludzi i środowiska substancje.

PCC Autochem


Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4