Nowa rozdmuchiwarka do produkcji butelek PET na napoje wrażliwe

Nowa rozdmuchiwarka do produkcji…
Butelka stanowi ważny element postrzegania marki przez klientów. To ją widać na półce, to ją klient bierze do ręki i z niej także często pije. Dlatego zapewnienie niezmiennej jakości butelki jest istotnym elementem procesu produkcyjnego. Nowe, odporne termicznie rozwiązania do rozdmuchiwania (HR) Sidel Matrix, wykorzystujące elektryczne podgrzewanie formy (eHR), zapewniają producentom niezmienną jakość butelek PET do napojów wrażliwych, które wymagają napełniania na gorąco lub pasteryzacji, na przykład soków, nektarów, napojów bezalkoholowych, izotonicznych i herbat.

Podczas gdy tradycyjny proces rozdmuchiwania HR polega na dmuchaniu butelek w gorących formach przy użyciu podgrzewanej olejem formy korpusu butelki, nowy proces eHR wykorzystuje w tym celu energię elektryczną. W porównaniu z ogrzewaniem olejem podgrzewanie elektryczne umożliwia trzykrotnie szybszy wzrost temperatury. Umożliwia to szybkie osiągnięcie stałej temperatury, redukuje odchylenia od temperatury docelowej i minimalizuje rozbieżności między stanowiskami rozdmuchiwania. Wszystko to prowadzi do bardziej spójnego wyglądu butelek na półkach. Nowy proces eHR jest wynikiem blisko dwudziestoletniego doświadczenia firmy Sidel w opracowywaniu procesu rozdmuchiwania metodą HR. Dotychczas firma Sidel dostarczyła prawie 560 rozdmuchiwarek HR do odbiorców z całego świata i wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań pakujących PET HR, w tym butelki lekkie i bezpanelowe. Doświadczenie firmy zaowocowało rozwojem procesu eHR, który zapewnia producentom wiele korzyści, w tym zwiększenie wydajności, oszczędność energii, elastyczność procesu i optymalny czas pracy.

Sidel


Rozdmuchiwarka Sidel Matrix eHR łączy specjalistyczne, innowacyjne rozwiązania serii eHR z najnowszymi, sprawdzonymi technologiami rozdmuchiwarek Sidel Matrix:
  • Sprawdzony piec ECO Oven umożliwia poszerzenie okna procesowego i zwiększa dostępny zakres temperatur ogrzewania oraz obniża moc instalacji. Lepsza wentylacja oraz optymalny przepływ powietrza w piecu przyczyniają się do poprawy regulacji ogrzewania i gradientu temperatury wewnątrz ścianek preformy.
  • Rozszerzenie elektryczne jest trwałe, ponieważ jest bezkontaktowe i nie zużywa się. Zapewnia wysoką jakość butelek i przyczynia się do zwiększenia produktywności. Parametry ustala się bezpośrednio w recepturze produkcji bez wprowadzania zmian w mechanizmach krzywkowych. W rezultacie rozszerzenie oferuje większą elastyczność procesu i zapewnia powtarzalność i niezawodność. Umożliwia połączenie z rozdmuchiwarką Sidel Matrix Intelliblower TM, która zwiększa kontrolę i samoregulację w procesie rozdmuchiwania, bez udziału operatora. Rozszerzenie elektryczne przyczynia się również do zwiększenia produktywności.
  • Opcja odzyskiwania powietrza AirEco2 obniża zużycie energii dzięki dwóm etapom recyrkulacji powietrza. Jeden układ odzyskiwania stosuje się przed rozdmuchiwaniem, a drugi na początku cyklu rozdmuchiwania. Pozwala to na znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na powietrze pod wysokim ciśnieniem.
  • Nowa konstrukcja automatyczna, oparta na czterech rozmieszczonych procesorach (podajnik preform, piec, koła rozdmuchujące, interfejs maszyny) zwiększa możliwości obliczeniowe, umożliwiając większą reaktywność i wyższą jakość procesu rozdmuchiwania.

Czytaj więcej: Rozdmuchiwarki 15Reportaże

Forum

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-12-02

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02