Nowa seria wtryskarek elektrycznych Sumitomo (SHI) Demag

Drugą prezentacją podczas tegorocznych targów Plastpol na stoisku firmy Sumitomo (SHI) Demag będzie gniazdo produkcyjne oparte na szybkobieżnej, bardzo wydajnej wtryskarce El-Exis SP o sile zamykania 2500 kN. Wtryskarka zademonstruje swoje zastosowanie przy produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Produkowanym detalem będą plastikowe polipropylenowe pojemniki do lodów, wytwarzane w cyklu ok. 4,5 s. w formie dwugniazdowej. Gotowe detale są ściągane z formy, a następnie przenoszone i sztaplowane na taśmociąg przez precyzyjny chwytak od robota dostarczanego przez holenderską firmę Brink BV. Polipropylen na pojemniki dostarcza firma Borealis, natomiast barwnik do tworzywa zapewnia firma A. Schulman. Gniazdo produkcyjne zbudowane na bazie El-Exis SP będzie uzupełnione o chłodnię firmy Frigel oraz podajnik materiału firmy Koch.

Przez blisko dwadzieścia lat szybkobieżne maszyny EI-Exis ulegały rozwojowi, stając się dziś czołową linią maszyn do formowania wtryskowego do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Sumitomo (SHI) Demag przez kilka generacji ulepszała i stale zwiększała zakres sił zwarcia. Dziś, aktualne modele El-Exis SP są dostępne z siłą zwarcia od 1,500 do 7,500kN. Ponad 2.000 maszyn zostało już uruchomionych u producentów opakowań cienkościennych, zakrętek i szerokiej gamy zamykań.

wtryskarka el-exis
Seria ekstremalnie szybkich i energooszczędnych wtryskarek z serii El-Exis jest czołową linią maszyn do produkcji cienkościennych detali branży opakowań. Zdjęcie: Sumitomo (SHI) Demag.


Dzięki niezależnie pracującym napędom hybrydowym i przeniesieniu sił z minimalnymi stratami, wtryskarki te zużywają mniej energii w stosunku do wydajności, jaką oferują. Koszty energii, obok kosztów tworzywa, stanowią główną pozycję efektywnej produkcji. Dzięki sprawdzonej i pewnej technologii El-Exis SP osiąga wysoki stopień dostępności i trwałości przy zachowaniu niskich kosztów utrzymania.

Demag Plastics Group Sp. z o.o.
Plastpol, 23.05 - 26.05.2017
Targi Kielce S.A., ul. Zakładowa 1, Hala F, stoisko nr 16

Czytaj więcej: Wtryskarki 461

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83