Nowa wersja kartonu Performa 2S firmy Stora Enso

Nowa wersja kartonu Performa…
Stora Enso wprowadziła na rynek nową, ulepszoną wersję kartonu Performa 2S. Poprawa własności polega na zwiększeniu poziomu bieli, jasności i stopnia odcieni.

Wypuszczony na rynek kilka miesięcy temu karton Performa 2S osiągnął już mocną pozycję w sektorze poligraficznym, zwłaszcza w drukarniach specjalizujących się w produkcji okładek magazynów, folderów i kartek pocztowych. Z kolei w segmencie produkcji opakowań szczególnie mocno przypadł do gustu wytwórcom opakowań czekolady. Okazało się bowiem, że materiał cechuje się neutralnością zapachową i odpornością na zabrudzenia. Tego rodzaju zastosowania wymagają łagodnej powierzchni zadruku i doskonałego wykonania z wykorzystaniem wysublimowanych technik wykończeniowych. Przy opakowaniach do czekolady maksymalna tolerancja w teście Robinsona wynosząca 0,5 dla 12 miesięcy jest kolejnym czynnikiem, który wyróżnia ten produkt.

Po rynkowym sukcesie przyszedłczas na dalsze udoskonalenia wyrobu służącego do produkcji opakowań.

Nowa wersja kartonu Performa 2S firmy Stora Enso

Oto bowiem zdaniem przedstawicieli Stora Enso wizualna czystość produktu to cecha, którą w coraz większym stopniu podkreślają klienci zarówno z branży poligraficznej, jak i opakowaniowej. Wykazują oni tendencję do wybierania kartonów o bardziej niebieskim odcieniu, a udoskonalona powierzchnia w naturalny sposób przekłada się na lepsze rezultaty druku i właściwe odwzorowanie kolorów.

Ulepszone parametry Performa 2S osiągnięto dzięki opracowaniu specjalnej mineralnej powłoki, która została naniesiona na obie strony opartego na masie chemotermomechanicznej (CTMP) kartonu. Dzięki ostatnim udoskonaleniom właściwości optyczne kartonu Performa 2S zbliżyły się do parametrów oferowanych przez bielone kartony siarczanowe, wyraźnie przewyższając te zapewniane przez standardowe kartony typu FBB, bez jakiejkolwiek utraty pulchności i sztywności.

Firma Stora Enso z powodzeniem działa również w Polsce. Produkuje celulozę, papiery przemysłowe, tekturę i opakowania tekturowe, opakowania z tektury laminowanej oraz worki papierowe. Jej biura sprzedaży zlokalizowane są w zakładach produkcyjnych w Ostrołęce, Łodzi, Tychach i Mosinie. Stora Enso Poland posiada również swoje przedstawicielstwa w Warszawie, Moskwie i czeskiej Opawie. Produkowane w Stora Enso Poland papiery w większości służą do dalszego przetwórstwa. Jeśli chodzi natomiast o tekturę i pudła, to spółka wytwarza tekturę falistą dwu i trzywarstwową o rodzajach fali: C, B, E oraz tekturę pięciowarstwową szarą lub jednostronnie bieloną.

Czytaj więcej: Papier 43

brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska


Reportaże

Forum

Adam80

Własna firma produkcyjna 2020-10-24

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01