Nowa wycinarka drutowa Advance Mitsubishi Electric

Nowa wycinarka drutowa Advance…
Koncern Mitsubishi Electric wprowadza na rynek nową wycinarkę drutową FA-30S Advance. Premiera urządzenia: targi Metav w niemieckim Düsseldorfie. Termin: 31 marca - 4 kwietnia.

Mitsubishi Electric jest światowym liderem na rynku obróbki elektroiskrowej. Jak na potentata przystało z okazji jednych z największych tegorocznych targów branżowych przygotował kolejną niespodziankę. Tym razem jest to duży model wycinarki FA-30S Advance. Maszyna będzie wyposażona m.in. w nowe sterowanie Mitsubishi M700, które cechuje się uniwersalnością oraz stosunkową prostą obsługą. Zakres roboczy wycinarki, która niebawem będzie miała swoją premierę, to 750x500x410 mm. Jej przeznaczeniem jest przede wszystkim obróbka dużych gabarytowo przedmiotów, które wymagają niezwykle wysokiej precyzyjności i chropowatości powierzchni.

- W maszynach serii FA-S Advance wykorzystano konstrukcję, która przez wiele lat udowodniła już swoją stabilność i pewność. Dodatkowo wprowadzone usprawnienia powodują, że maszyna jest jeszcze bardziej przyjazna i użytkownikowi i pewna w obróbce. Nowością jest nowoczesne sterowanie Mitsubishi 700 z 15-calowym ekranem dotykowym oraz możliwością importu brył 3D/2D. Taki sposób obsługi i niezawodność systemu przewyższa dotychczasowe stosowane przez koncern zalety sterowania - komentuje Tomasz Piekarniak z firmy Abplanalp Consulting, która jest wyłącznym przedstawicielem Mitsubishi Electric w Polsce.

Nowa wycinarka drutowa Advance Mitsubishi Electric

Istotne cechy użytkowe wycinarki FA-S Advance związane są w największej mierze z pracą generatora V500. Pozwala on na bardzo dużą wydajność cięcia, dochodzącą nawet do 500 mm kwadratowych na minutę. Ponadto doskonale znany generator AE, m.in. z powodu antyelektrolizy, czyli zalety wykorzystywanej w przemyśle lotniczym i medycznym, umożliwia uzyskanie chropowatości powierzchni do RA 0,1 mikrona. Co więcej sterowanie M700 umożliwia bezpośrednią pracę na zaimportowanych bryłach 3D formatu Parasolid oraz na rysunkach 2D formatu DXF lub IGES.

Targi METAV, na których zostanie zaprezentowane najnowsze osiągnięcie firmy Mitsubishi Electric to jedna z największych w Europie ekspozycji obrabiarek i narzędzi precyzyjnych. Poprzednia edycja targów zgromadziła 926 wystawców z 21 krajów. Przyciągnęła też blisko 50 tysięcy gości z 39 państw. Targi Metav odbywają się równocześnie z targami Wire i Tube.


brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie,

Polska