Nowe barwy branży tworzyw sztucznych

Nowe barwy branży tworzyw… Jak co roku, czołowe firmy działające w obszarze barwników przedstawiły swoje propozycje nowych palet kolorystycznych dla branży tworzyw sztucznych. Poniżej prezentujemy ofertę kilku producentów wraz z towarzyszącym każdej palecie opisem, zazwyczaj odnoszącym się do obserwowanych aktualnie megatrendów społecznych.

Gabriel-Chemie

Próbę odczytania nastrojów społecznych i opracowania korespondujących z nimi palet kolorystycznych podjęła spółka Gabriel-Chemie w kolejnej edycji kolekcji Colour Vision. Niezwykłe marmurkowe efekty zastosowane w barwieniu tworzyw dają ciekawy, ekspresjonistyczny i harmonijny wygląd. Firma wyróżniła trzy palety kolorystyczne związane z trzema tematami współczesności.

More than ever - w tej palecie zawiera się pojęcie nowego hedonizmu, bieżącego stylu życia nowoczesnego społeczeństwa. Jest to trend przeciwstawny wobec rzeczywistości, w której atakują nas wciąż złe wiadomości. Stąd pragnienie ucieczki z restrykcyjnego systemu, wzrost kreatywności i wolności, co przekłada się na wzrost apetytu na zabawę i przyjemności. Kolory tej palety są optymistyczne, jasne i kontrastowe. Elegancki blask złota przy matowej powierzchni zwiększa wartość detali.

Gabriel-Chemie


Just for me - ten trend odzwierciedla rosnącą potrzebę pokoju i harmonii w coraz szybciej pędzącym życiu społecznym. Wewnętrzna determinacja i kontrola własnego otoczenia stają się nadrzędnymi celami. Kolory zawarte w tej palecie pokazują równowagę, dystans i powściągliwość, a jednocześnie - są eleganckie i dyskretnie eksponują swoją wartość. Użycie specjalnych pigmentów matujących nadaje detalom stylowy wygląd.

Gabriel-Chemie


Perfect imperfection - to paleta zainspirowana kształtami i strukturami uformowanymi przez lata przez naturę. Są tutaj wcześniej nieosiągalne w przetwórstwie tworzyw efekty, jak żyłki marmuru, cząstki drewna, ślady procesów oksydacji itp. Trend ma odzwierciedlać prowokującą indywidualność, kontrolowaną przypadkowość oraz fantazyjną paletę kolorystyczną.

Gabriel-Chemie


Grafe

Firma Grafe wraz ze spółką Eckart, producentem pigmentów metalicznych i efektowych, w ramach projektu Fantastic Colors opracowała sześć kolorów, które zastosowano w butelkach PET. Dzięki współpracy udało się uzyskać wyjątkowy połysk i fascynujący wygląd wyrobów, wynikający między innymi z efektu metalizacji.

- Projekt Fantastic Colors zakłada wdrożenie pigmentów metalicznych i efektowych do naszych projektów - powiedziała Julia Canzler z firmy Grafe. - Nadają one produktom głęboki, metaliczny połysk. W efekcie dopiero po chwili uświadamiamy sobie, że mamy do czynienia z plastikową butelką. Aby zaprezentować odpowiednio wyjątkowy połysk i nasycenie kolorem, stworzyliśmy bardzo skomplikowane opakowania z motywem bajkowym.

Grafe


Kolory, które zostały użyte przy wyrobie butelek, pojawiają się także na zewnętrznych sześciokątnych opakowaniach, gdzie przedstawione są wielobarwne, fantazyjne krajobrazy. Twórcy wyróżnili tu następujące motywy: Golden Moon, Midnight Sea, Enchanted Treehouse, Magical Rock, Mystic Flames i Dream Powder.

Grafe


Same butelki zostały wyprodukowane w oparciu o system symulacyjny wytłaczania z rozdmuchem. Dzięki niemu firma Grafe może wyprodukować próbne partie butelek, aby umożliwić klientowi ocenę jakościową uzyskanego efektu. Dzięki temu możliwa jest bliska współpraca zmierzająca do uzyskania optymalnego produktu końcowego.

Czytaj więcej:
Barwniki 108

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa
 

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, K. Miarki 15/4