Nowe emulsje firmy BASF

Nowe emulsje firmy BASF Koncern BASF wprowadził do sprzedaży nowe emulsje przeznaczone do produkcji wodnych farb i lakierów OPV stosowanych w produkcji papieru i tektury falistej. Joncryl 8053 i Joncryl 633-E poszerzają ofertę w zakresie wodnych emulsji styrenowo-akrylowych. Ze względu na swoją wysoką wydajność dwa nowe produkty przyczyniają się do obniżenia kosztów produkcji farb i lakierów OPV przy zachowaniu wysokiej jakości oraz właściwych parametrów produktu.

Joncryl 8053 to ekonomiczna emulsja błonotwórcza. Produkt umożliwia wykorzystanie mniejszej ilości lekkiej emulsji do osiągnięcia wymaganych właściwości farby lub lakieru OPV podczas ich ostatecznego formułowania. Dzięki temu firmy poligraficzne mogą pozwolić sobie na dodanie wody do stosowanych przez nich farb i lakierów OPV bez straty na ich jakości. Joncryl 8053 zapewnia wysoką lepkość produktu końcowego, który może być rozcieńczany do średniej lepkości, nie pogarszając właściwości aplikacyjnych. Poza tym produkt wpływa na odpowiedni połysk i przezroczystość farb oraz lakierów OPV.

Joncryl 633-E jest nieprzezroczystą emulsją akrylową, która może zastąpić nawet do 75 proc. dwutlenku tytanu w białych farbach do tektury falistej i naturalnych podłoży typu kraft. W znacznym stopniu zmniejsza to zużycie farby, a w efekcie przyczynia się do osiągnięcia istotnych oszczędności. W zakresie farb do papieru, tektury i tektury falistej Joncryl 633-E oferuje dobre pokrycie podłoży brązowych, zapewniając przy tym wyrazistość kolorów. Farby produkowane na bazie emulsji Joncryl 633-E charakteryzują się szybkim schnięciem i dobrą rozpuszczalnością. Ponadto zapewniają wysoką odporność na ścieranie i wodę.

Czytaj więcej:
Papier 43
Polimery 150