Nowe izolacje poliuretanowe dla branży budowlanej

Nowe izolacje poliuretanowe… Na rynku budowlanym pojawiła się nowa marka systemów dociepleń, produkowanych przez dwie spółki Grupy PCC w Brzegu Dolnym. Crossin Insulations to innowacyjna linia izolacji poliuretanowych stosowanych do kompleksowego ocieplania budynków. Mogą mieć one postać pianek natryskowych lub twardych płyt izolacyjnych.

Crossin Spray Insulation to natryskowe pianki poliuretanowe przeznaczone do szybkiego i skutecznego izolowania termicznego oraz akustycznego powierzchni dachów, ścian i fundamentów. Systemy te stosuje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków mieszkalnych, instytucji oraz w obiektach przemysłowych i rolniczych. Dzięki wysokim parametrom uszczelniającym, pianki natryskowe chronią budynki od wiatru i wilgoci, a także pleśni, grzybów i gryzoni. Obniżona gęstość i lekkość materiału powoduje, że nie obciąża on konstrukcji budynku. Co istotne, nie wydziela żadnych niebezpiecznych substancji i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Pianki izolacyjne Crossin można stosować w pomieszczeniach, gdzie magazynuje się i przetwarza produkty spożywcze.

Druga grupa produktów to nowoczesne systemy termoizolacyjne Crossin Building Insulations, w których skład wchodzą twarde płyty poliuretanowe, kleje, siatki, tynki oraz inne elementy (w zależności od przeznaczenia systemu). Znajdują one zastosowanie podczas całego procesu inwestycyjnego, znacząco poprawiając właściwości termoizolacyjne budynków. Stosowane są do izolacji ścian zarówno wg ETICS, jak i w systemach wielowarstwowych, fasadach wentylowanych oraz do docieplenia podłóg. Innym ważnym zastosowaniem są izolacje techniczne. Płyty są lekkie, a ich obróbka nie wymaga używania wyspecjalizowanych narzędzi. Cienka warstwa materiału izolacyjnego sprawia, że ingerencja w wygląd budynku jest znikoma.

- Stworzyliśmy nowoczesną gamę najwyższej jakości produktów, które cechuje wysoka efektywność i odporność na warunki atmosferyczne - mówi Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Rokita SA. - Nowoczesna technologia wytwarzania oraz najlepsze parametry techniczne stawiają je w światowej czołówce systemów izolacji w Europie i na świecie.

Crossin Insulations


Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4