Nowe korki oddechowe z filtrem powietrza serii GN 884

Nowe korki oddechowe z filtrem…
Firma Elesa+Ganter uzupełniła ofertę produktów z zakresu osprzętu hydraulicznego o mosiężne korki oddechowe wyposażone w filtr powietrza. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 884 i pełni funkcję oddechowo-filtracyjną. Jest rekomendowany do układów, w których istnieje konieczność zachowania częstej wymiany powietrza pomiędzy zbiornikiem z cieczą, a otoczeniem. Korki GN 884 można stosować w zbiornikach na media niewydzielających szkodliwych oparów, układach hydrauliki siłowej, otwartych układach chłodzenia i podgrzewania oraz w przekładniach. Nowe korki posiadają bardzo dobrą odporność na korozję, dzięki czemu idealnie nadają się do aplikacji narażonych na warunki atmosferyczne lub środowisk o szczególnych wymaganiach.

Nowy model korków oddechowych GN 884 powstał na bazie mosiężnych korpusów dobrze znanych korków z zaworem odpowietrzającym serii GN 883. Dzięki temu zastosowanie nowych korków jest idealnym rozwiązaniem dla producentów urządzeń, którzy w różnych aplikacjach chcą zachować ten sam design. W celu odróżnienia korków GN 884 od GN 833 wprowadzono specjalną kolorystykę pierścieni (dla wersji wysokiej) oraz widoczne oznaczenie na górze korka (dla wersji niskiej).

Korki odpowietrzające GN 884 są dostępne w metrycznych oraz calowych rozmiarach gwintu. Występują w dwóch wariantach: niskim oraz wysokim. Typ niski (A) jest szczególnie przydatny w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub w aplikacjach, w których występuje ryzyko uszkodzenia/ścięcia korka. W tym wykonaniu minimalna wysokość ponad płaszczyznę montażu wynosi zaledwie 6 mm. Typ wysoki (B) posiada blisko dwukrotnie większą wartość przepływu powietrza. Ten parametr może być istotny w aplikacjach wymagających dużych wartości przepływu np. układach hydrauliki siłowej.

Korki GN 884 zapewniają stopień filtracji powietrza zgodny z normą PN-EN 779 i mieszczący się w kategorii G2-G3. Specjalny filtr wykonany ze stali nierdzewnej, nie tylko zapobiega wnikaniu pyłu/kurzu do zbiornika, ale również wyciekowi płynu na zewnątrz.

Korki oddechowe z filtrem powietrza są rekomendowane do: maszyn i urządzeń stosowanych w budownictwie, rolnictwie, górnictwie, przemyśle drzewnym, leśnictwie oraz do urządzeń występujących na farmach wiatrowych.

Korki odpowietrzające są jedynie uzupełnieniem szerokiej gamy innych elementów do układów hydraulicznych oferowanych przez firmę Elesa+Ganter i bardzo często stosowane wspólnie w jednej aplikacji.

Pełna grupa osprzętu hydraulicznego zawiera m.in. inne wykonania korków i zaworów odpowietrzających, zawory oraz korki spustowe, kosze i korki wlewowe, wskaźniki poziomu cieczy.

Elesa+Ganter


Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20