Nowe laboratorium dla branży poliuretanowej

Nowe laboratorium dla branży… Ponad 8 mln zł zainwestowała PCC Rokita w budowę nowego laboratorium aplikacyjnego dla branży poliuretanowej.

Nowy obiekt to ponad tysiąc m kw. powierzchni laboratoryjnej, wyposażonej w trzy najnowszej generacji urządzenia do wytwarzania oraz testowania pianek poliuretanowych, sztywnych i elastycznych. W planach jest zakup kolejnej, czwartej maszyny.

- Laboratorium ma być wsparciem technicznym dla producentów, którzy nie dysponują urządzeniami do testowania i produkcji małych ilości pianek – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

W nowym laboratorium badana będzie elastyczność, wytrzymałość, a także tzw. oddychanie pianek, które mają zastosowanie w różnych branżach, mi.in. budowlanej, meblarskiej i motoryzacyjnej. Sztywne zapewniają niezbędną izolację cieplną w budownictwie, a także w chłodniach. Z elastycznych natomiast produkowane są materace, fotele samochodowe, siodełka rowerowe, krzesła i meble tapicerowane.

laboratorium poliuretanów


- Popyt na wysokiej jakości produkty stale rośnie i wymusza szukanie nowych rozwiązań. Chcemy pomagać firmom w podnoszeniu jakości i wprowadzaniu do oferty coraz nowocześniejszych rozwiązań – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA.

Podstawą wytwarzania pianek są produkowane w PCC Rokita poliole. Dzięki innowacyjnej technologii opracowanej w laboratoriach firmy, produkowanych jest ich ponad 100 tys. t rocznie. PCC Rokita jest pierwszą w Europie firmą oferującą tego typu poliole do pian elastycznych.

laboratorium pcc rokita


Laboratorium zostało wyposażone w nowoczesny system wentylacyjno-klimatyzacyjny, umożliwiający utrzymanie odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, a zarazem spełniający najwyższe standardy nowoczesnych placówek naukowych. Tak zmodernizowane i wyposażone może konkurować z najlepszymi laboratoriami przemysłowymi nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Źródło: PCC Rokita

Czytaj więcej:
Badania 202

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4