Nowe modele zamków szybkiego montażu

Nowe modele zamków szybkiego…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty trzy nowe typy z serii zamków szybkiego montażu. Ich niekwestionowaną przewagą jest konstrukcja, która pozwala na instalację bez użycia dodatkowych narzędzi. Umożliwiają to specjalne zatrzaski, które po przejściu przez otwór blokują się na jego wewnętrznej krawędzi. Zamki tego typu posiadają w standardzie uszczelkę silikonową gwarantującą stopień ochrony IP65.

Pierwszy z nowych produktów to CQTF.FM-AE-V0 z charakterystyczną, prostokątną płytą przednią. Jego konstrukcja w całości (z wyłączeniem pierścienia rozprężnego ze stali nierdzewnej) wykonana jest samogasnącego technopolimeru na bazie poliamidu, zgodnego z certyfikatem UL-94 V0. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie tego modelu w miejscach użyteczności publicznej. Dostępny jest do wyboru z kluczem o profilu dwuskrzydłowym lub trójkątnym.

Kolejny model zamków szybkiego montażu to CQTL.FM. Ze względu na materiały z jakich został wykonany - technopolimer na bazie poliamidu oraz nierdzewna rozeta - znajduje zastosowanie w miejscach narażonych na korozję. Dodatkowo płyta przednia wyposażona jest w uchwyt, który pozwala na otwarcie drzwi lub osłony bez konieczności montowania dodatkowych części. Podobnie jak poprzednik występuje w dwóch odmianach - z kluczem dwuskrzydłowym oraz kluczem trójkątnym.

Trzeci z pośród nowych typów zamków to CSL.FM, wyróżniający się zamkiem na klucz płaski, który dostępny jest w dwóch wersjach:
  • CSL – zamki z 400 różnymi kombinacjami klucza,
  • CLSU – zamki o tym samym numerze klucza. Wszystkie zamki mogą być otwarte tym samym kluczem.

zamek csl

Zamek CSL.FM został wykonany z następujących materiałów: korpus to wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu, nierdzewna przednia płyta, stalowe ocynkowane pierścień rozprężny i dźwignia zamykająca oraz pozostałe stalowe elementy chromowane. Tak samo, jak opisywany wcześniej zamek CQTL.FM. posiada uchwyt umożliwiający otwarcie drzwi, bez konieczności instalowania innych elementów.

Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20