Nowe opakowanie C-PET Sealed Air Cryovac

Firma Sealed Air Cryovac wprowadziła na rynek opakowaniowy nową tackę piankową C-PET przeznaczoną do pakowania pizzy.

Nowość działającej także w Polsce Sealed Air Cryovac dotyczy segmentu opakowań do dań gotowych w systemie Cryovac n’Oven. Nowe opakowanie powstało po to, aby umożliwić producentom pakowanie świeżej pizzy - surowej lub do odgrzania - w systemie LID MAP. W tym celu Sealed Air zaprojektował specjalne okrągłe tacki piankowe nowej generacji o podwójnym zastosowaniu „tradycyjny piekarnik/kuchenka mikrofalowa”. Nowe opakowanie jest przyjazne dla środowiska, gdyż przy wadze o 25-30 proc. niższej niż w przypadku standardowych sztywnych tacek podobnej wielkości, pozwala znacznie ograniczyć ilość odpadów opakowaniowych.

Tacka piankowa C-PET Cryovac OFT posiada specjalnie zaprojektowany spód z wgłębieniami, co z kolei zapewnia optymalne parametry pieczenia i sprawia, że gotowa pizza lub produkty w panierce stają się chrupkie. Podczas podgrzewania w tradycyjnym piekarniku tacka pozostaje sztywna i nie deformuje się. Natomiast jej właściwości termoizolacyjne, dzięki którym tacka pozostaje chłodna w dotyku, ułatwiają wyjmowanie jej z piekarnika i podawanie gorącego produktu na stół. Tacka jest zamykana od góry foliami PET z serii Cryovac DOF - są to folie umożliwiające stosowanie ich zarówno w piekarniku, jak i w kuchence mikrofalowej. Dostępna jest także kompleksowa oferta łatwo odchodzących folii LID z funkcją „anti-fog” (tzn. przeciwmgielną), sprawdzonych w warunkach przemysłowych.

Na tym nie koniec korzyści przynoszonych przez opakowanie firmy Saeled Air.

Zapewnia ono również lepszą integralność i atrakcyjniejszy wygląd, stwarzając nowe możliwości dla rynku żywności wygodnej. - Tacka Cryovac OFT jest idealną i jedyną dostępną na rynku propozycją w segmencie opakowań o podwójnym zastosowani. Nie ma dzisiaj innego rozwiązania ekologicznego, które mogłoby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne, jednocześnie zapewniając opakowanie do dań gotowych o niezawodnych właściwościach sprawdzonych w warunkach przemysłowych takich jak np. odporność na obróbkę termiczną, hermetyczność, długi okres trwałości - tłumaczą przedstawiciele firmy Saeled Air.

Czytaj więcej: żywność 45 Opakowania 1108

brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska