Nowe peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Nowe peryferia do przetwórstwa… Firma Labotek Polska wprowadziła do swojej oferty suszarki na sprężone powietrze oraz innowacyjne stacje do automatycznego rozładunku oktabin i big bagów niemieckiej firmy Helios GmbH.

Stacje rozładowcze Oktomat nie wymagają używania wózka widłowego do zawieszenia big-bagu. Stacja jest tak zaprojektowana, aby opróżnianie big-bagów odbywało się w sposób bezobsługowy i automatyczny - wystarczy przywieźć za pomocą wózka paletowego big-bag lub oktabinę do stacji rozładowczej, przymocować w prosty sposób uszy big-baga lub wkład foliowy oktabiny do specjalnego pierścienia i od tego momentu pobieranie materiału odbywa się automatycznie, bez konieczności doglądu oraz bez zagrożenia przerwania procesu. Dzięki automatycznemu unoszeniu big-bagów oraz wkładów foliowych oktabin, elastyczna ścianka worka jest ciągnięta do góry, przez co zwęża się worek i materiał znajdujący się w krawędziach zsypuje się do centralnego miejsca zasysania. Pod koniec opróżniania big-bag lub wkład foliowy oktabiny jest podnoszony z podłoża, dzięki czemu możliwe jest całkowite opróżnienie. Urządzenie zasygnalizuje opróżnienie poprzez zapalenie lampy alarmowej. Głowica ssąca wyposażona jest w funkcje wibracji lub automatycznego unoszenia i opuszczania w trakcie procesu pobierania materiału, co powoduje rozbijanie grudek materiału i poprawienie jego sypkości (w przypadku proszków, trudnych przemiałów) oraz umożliwia pobieranie każdego materiału, nawet w postaci niesypkiej. Do urządzenia dostępna jest szeroka gama opcji dodatkowych, między innymi mobilna podstawa pozwalająca na proste przemieszczanie stacji Oktomat.

Oktomat

Urządzenia peryferyjne dla przetwórców tworzyw sztucznych: suszarki tworzyw, dozowniki, mieszadła do wtryskarek, młyny, podajniki, separatory, stacje rozładunkowe, sterowniki, termostaty

Polska