Nowe peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Nowe peryferia do przetwórstwa… Firma Labotek Polska wprowadziła do swojej oferty suszarki na sprężone powietrze oraz innowacyjne stacje do automatycznego rozładunku oktabin i big bagów niemieckiej firmy Helios GmbH.

Stacje rozładowcze Oktomat nie wymagają używania wózka widłowego do zawieszenia big-bagu. Stacja jest tak zaprojektowana, aby opróżnianie big-bagów odbywało się w sposób bezobsługowy i automatyczny - wystarczy przywieźć za pomocą wózka paletowego big-bag lub oktabinę do stacji rozładowczej, przymocować w prosty sposób uszy big-baga lub wkład foliowy oktabiny do specjalnego pierścienia i od tego momentu pobieranie materiału odbywa się automatycznie, bez konieczności doglądu oraz bez zagrożenia przerwania procesu. Dzięki automatycznemu unoszeniu big-bagów oraz wkładów foliowych oktabin, elastyczna ścianka worka jest ciągnięta do góry, przez co zwęża się worek i materiał znajdujący się w krawędziach zsypuje się do centralnego miejsca zasysania. Pod koniec opróżniania big-bag lub wkład foliowy oktabiny jest podnoszony z podłoża, dzięki czemu możliwe jest całkowite opróżnienie. Urządzenie zasygnalizuje opróżnienie poprzez zapalenie lampy alarmowej. Głowica ssąca wyposażona jest w funkcje wibracji lub automatycznego unoszenia i opuszczania w trakcie procesu pobierania materiału, co powoduje rozbijanie grudek materiału i poprawienie jego sypkości (w przypadku proszków, trudnych przemiałów) oraz umożliwia pobieranie każdego materiału, nawet w postaci niesypkiej. Do urządzenia dostępna jest szeroka gama opcji dodatkowych, między innymi mobilna podstawa pozwalająca na proste przemieszczanie stacji Oktomat.

Oktomat

Urządzenia peryferyjne dla przetwórców tworzyw
 

Urządzenia peryferyjne dla przetwórców tworzyw sztucznych: suszarki tworzyw, dozowniki, mieszadła do wtryskarek, młyny, podajniki, separatory, stacje rozładunkowe, sterowniki, termostaty

Polska, 63-005 Kleszczewo Poznańskie, Poznańska 1