Nowe polipropylenowe rury Kan

Nowe polipropylenowe rury Kan
Firma Kan wprowadza na rynek nowy produkt. To wykonane z polipropylenu rury zbrojone włóknem szklanym

Białostocki Kan, to producent nowoczesnych systemów instalacyjnych wodnych i grzewczych. Jego flagowy system rur Kan-therm powiększył się o nowej generacji rury Kan-therm PP Glass, które cechują się wielowarstwową konstrukcją. Zbrojona włóknem szklanym warstwa środkowa – jest to 40 proc. grubości ścianki - decyduje o wysokiej wytrzymałości rur i ich małej liniowej rozszerzalności cieplnej. Inne cechy produktu, to m.in. niska wydłużalność pod wpływem ciepła, dobre parametry hydrauliczne, szybki montaż – bez obróbki mechanicznej.

Ze względu na budowę i właściwości, rury Kan-therm PP Glass mogą być stosowane w instalacjach wewnętrznych wody zimnej i ciepłej, centralnego ogrzewania oraz instalacjach technologicznych, m.in. w instalacjach chłodniczych, z uwagi na korzystne przekroje przepływu rur. Rury wydłużają się pod wpływem temperatury w znacznie mniejszym stopniu niż rury jednorodne. Dzięki temu ułatwione jest kompensowanie wydłużeń rurociagów.

Technika łączenia rur Kan-therm Glass nie wymaga dodatkowej obróbki mechanicznej przed zgrzewaniem. Oznacza to minimalizację możliwości popełnienia błędu, a samo połączenie wykonuje się znacznie szybciej.

Warto nadmienić, że również oferta rur Kan-therm PP Stabi, zbrojonych perforowaną folią aluminiową, została uzupełniona o popularne na rynku rury stabilizowane.

Czytaj więcej: Rury 75