Nowe produkty Huhtamaki

Nowe produkty Huhtamaki
Firma Huhtamaki jest jednym z największym producentów opakowań biodegradowalnych. Swój asortyment poszerza właśnie m.in. o linię produktów BioWare. Opakowania tego typu, po ich wykorzystaniu ulegają degradacji bez najmniejszej szkody dla środowiska naturalnego. Można je stosować w ramach organizacji masowych imprez plenerowych, cateringu oraz codziennego użytku związanego z podawaniem posiłków i napojów.

Działający z powodzeniem także na polskim rynku koncern Huhtamaki jako pierwszy rozpoczął wytwarzanie specjalnych biodegradowalnych naczyń jednorazowego użytku. Można je wykorzystywać w handlu oraz przemyśle spożywczym.

W ostatnim czasie linia BioWare powiększyła się o nowy asortyment w postaci takich opakowań jak kubki do zimnych napojów, talerze i miski oraz przezroczyste pojemniki do przekąsek. W skład tego zestawu wchodzą też drewniane sztućce, uzupełniające gamę wymienionych naczyń.

Co wiadomo o poszczególnych opakowaniach?

BioWare Huhtamaki

Wszystkie kubeczki BioWare Huhtamaki wyprodukowano ze specjalnego, naturalnego surowca. Dzięki temu przypominają one swoim wyglądem oraz funkcjonalnością opakowania powstałe przy wykorzystaniu tradycyjnych tworzyw sztucznych. Zostały zrobione z tworzywa Nature Works PLA. Jest to gatunek, który obejmuje tworzywa termoplastyczne bazujące na PLA i dostępny w postaci granulatów.

Nature Works PLA mogą być przetwarzane przez wtrysk, wytłaczanie, termoformowanie i powlekanie. Otrzymuje się z nich takie wyroby jak sztućce, naczynia, folie, opakowania sztywne i rozmaite włókna. Co więcej ulegają całkowitej biodegradacji w ciągu 70-80 dni w warunkach odpowiedniego kompostowania.

Kolejne wyroby z rodziny BioWare, czyli talerze i miski w całości powstają ze ścinek przemysłowych po recyklingu. Cechują się wytrzymałością i bogactwem kształtów oraz rozmiarów. Nadają się do podawania gorących i zimnych posiłków. Co ciekawe wykorzystany do ich budowy materiał pozwala im na zachowanie odporności na działanie fal kuchenki mikrofalowej i pozwala na wykonywania indywidualnych nadruków, co pomaga w nadaniu opakowaniu indywidualnego charakteru.

Także z Nature Works PLA powstają przezroczyste pojemniki ze zintegrowanymi wieczkami. Można w nie z powodzeniem pakować świeże i zimne przekąski. Oprócz wartości związanych z dużą funkcjonalnością tego typu transparentne opakowania gwarantują atrakcyjną prezentację swojej zawartości. Dysponują wysoką przejrzystością i połyskiem, są wytrzymałe i odporne na pękanie, sztywne i nie wpływają na smak i aromat przechowywanego w nich produktu. Są również całkowicie obojętne na działanie tłuszczów.