Nowe produkty Piab w przemyśle opakowaniowym

Nowe produkty Piab w przemyśle… Firma Piab wprowadziła na rynek nowy produkt o nazwie piInline.

Eżektory to urządzenia wywołujące spadek ciśnienia statycznego w rurociągu, w celu umieszczenia w tym rurociągu dodatkowej porcji gazów lub jakiegoś materiału. PiInline są nową serią liniowych eżektorów próżniowych firmy opartą o znaną technologię Coax firmy Piab. Produkty są dostosowane do pracy w przemyśle opakowaniowym, gdzie wymagane są eżektory próżniowe o dobrym przepływie podciśnienia do zapewnienia pewnego chwytania, podnoszenia i przemieszczania przedmiotów.

- Nowa seria oferuje wysoki przepływ podciśnienia oraz dobrze toleruje pył i włókna, a więc bardzo dobrze sprawdza się w aplikacjach obsługi kartonów oraz materiałów charakteryzujących się znacznym przeciekami powietrza normalnie występującym w przemyśle opakowaniowym - mówi Jan Schieche, manager z firmy Piab.

Inną ważną korzyścią jest to, że piInline jest rozwiązaniem bardziej przyjaznym środowisku niż inne bazujące na wykorzystaniu eżektorów jednostopniowych. Najmniejszy model Micro wykorzystuje średnio 50 proc. mniej energii niż inny porównywalny produkt. Oznacza to znacznie mniejsze zużycie energii i mniejszą emisję dwutlenku węgla. Poziom hałasu jest również niższy, co stwarza lepsze środowisko pracy.

piInline dostępny jest w trzech rozmiarach: Midi, Mini oraz Micro. Aby zapewnić optymalną pracę i wydajność w konkretnych aplikacjach, każdy rozmiar jest dostępny w trzech specjalnych opcjach.

Pierwsza z nich skupia się na jak najlepszym przepływie podciśnienia z maksymalnym współczynnikiem efektywności próżni wynoszącym ok. 95 proc. dla głębokich poziomów podciśnienia. Najlepiej współpracuje z materiałami o gładkich powierzchniach, przede wszystkim tworzywami sztucznymi. Jest szczególnie przydatny właśnie w przemyśle tworzyw sztucznych, gdzie występują elementy trudne do chwycenia. Elementy można chwytać za pomocą małych przyssawek przemieszczających się po powierzchni, eliminując tym samym droższe techniki podnoszenia.

Druga z opcji gwarantuje duże przepływy przy niskim i średnim poziomie podciśnienia. Zalecana jest do zastosowań, w których występują wycieki powietrza, np. w przemyśle opakowaniowym, gdzie istnieje potrzeba stosowania eżektorów o dużych przepływach aby umożliwić bezpieczne chwytanie, przenoszenie i podnoszenie.

Ostatnia wersja przynosi niskie ciśnienie zasilania 0.18-0.3 MPa, co sprawia, że produkt nadają się do stosowania w fabrykach, w których występują niskie lub fluktuujące ciśnienia zasilania. Przydatne również jeśli w maszynach zamontowane są inne elementy pneumatyczne, które są wrażliwe na wysokie ciśnienie.

Jak zapewnia producent w normalnych warunkach pracy średni model Mini, dzięki niskim kosztom energii zwróci się już po trzech miesiącach, podczas gdy czas zwrotu nakładów na inne modele mogą być krótsze niż sześć miesięcy.

Czytaj więcej: