Nowe rozwiązanie do symulacji form wtryskowych

Nowe rozwiązanie do symulacji…
Firma Autodesk Simulation DFM wprowadza na rynek rozwiązanie przeznaczone do symulacji form wtryskowych, które przekazuje informacje w czasie rzeczywistym.

Nowość to rozwiązania Autodesk Simulation DFM (Design for Manufacturing ), pierwsze w branży oprogramowanie do symulacji form wtryskowych, które przekazuje informacje w czasie rzeczywistym. Ten dodatek do oprogramowania CAD zapewnia projektantom elementów z tworzyw sztucznych szybszy i łatwiejszy sposób na określenie wpływu decyzji projektowych na kwestie związane z wytwarzaniem, kosztami produkcji oraz stopniem przyjazności dla środowiska.

Autodesk Simulation DFM oparte jest na technologii Autodesk Labs i znane także pod nazwą Projekt Krypton. Bezproblemowo integruje się z oprogramowaniem wchodzącym w skład pakietu Autodesk Product Design, a w szczególności z Autodesk Inventor, stanowiąc uzupełnienie Autodesk Simulation Moldflow. Autodesk Simulation DFM współpracuje także z oprogramowaniem Dassault, SolidWorks i PTC Creo w celu wsparcia firm pracujących na wielu platformach CAD.

Nowe rozwiązanie do symulacji form wtryskowych


Tutaj jedna uwaga: Inventor to program komputerowy typu CAD tworzony i rozpowszechniany przez firmę Autodesk. Jest to typ modelera bryłowego służący do zamodelowania projektowanego urządzenia jako modelu 3D. Na podstawie tego modelu możliwe jest wykonanie rysunków wykonawczych, złożeniowych, poglądowych i innych. Autodesk Inventor został zaprojektowany do pracy z zespołami, sięgającymi kilkunastu tysięcy elementów.

Zdaniem przedstawicieli firmy, dzięki programowi Autodesk Simulation DFM projektanci elementów z tworzyw sztucznych będą mogli w łatwy sposób tworzyć projekty produktów, które są opłacalne z punktu widzenia produkcji oraz przyjazne dla środowiska. Korzystanie z Autodesk Simulation DFM nie ma wymagać doświadczenia z zakresu symulacji. Oprogramowanie jest promowane jako bardzo intuicyjne i ma się łatwo integrować z każdym procesem projektowym.

Kluczową cechą programu jest możliwość uzyskania informacji w czasie rzeczywistym podczas projektowania.

Autodesk Simulation DFM, działające w oparciu o technologię symulacji form wtryskowych Autodesk Simulation Moldflow, wykorzystuje specjalny zestaw wskaźników w celu przekazywania informacji w czasie rzeczywistym w trakcie projektowania. Wskaźniki (zielony, żółty i czerwony) sygnalizują problemy związane z produkcją, kosztami i stopniem przyjazności dla środowiska, które mogą wystąpić podczas projektowania. W przypadku wystąpienia problemu, projektant uzyskuje szczegółowe i aktualne informacje na temat źródła i lokalizacji problemu, aby móc go usunąć na jak najwcześniejszym etapie procesu.

Czytaj więcej: Oprogramowanie 289

brak
 

Firma oferuje oprogramowanie wspomagające projektowanie w branży tworzyw sztucznych

Polska


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08