Nowe trendy w barwieniu tworzyw

Niedawno propozycję kolorystyczną na 2016 rok przedstawił też inny koncern działający w obszarze koncentratów kolorystycznych dla branży tworzyw sztucznych - PolyOne. Podobnie jak w przypadku propozycji firmy Clariant, także InVisio Color Inspiration 2016 zawiera cztery główne trendy kolorystyczne oparte na globalnych badaniach.

- Nasze cztery palety kolorystyczne pomagają stymulować projektantów w zakresie wdrożenia przyszłych trendów kolorystycznych - mówi Fernando Sanchez z PolyOne. - Zarówno w przypadku, gdy wymyślają oni nowe kolory, jak i gdy chcą wprowadzić nowości do swoich produktów, mogą korzystać z InVisio, aby wprowadzić w życie swoje pomysły.

Power Play - ten trend odzwierciedla erozję konwencji. Mieszanka nasyconych kolorów jest znakiem nowej ery równouprawnienia. Różowy jest symbolem siły zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a jego zaletą jest wszechstronność i pozytywne konotacje.

PolyOne


Basic Instinct - kładzie nacisk na ciągłe i coraz szybciej zachodzące zmiany na naszej planecie. Coraz wyraźniej dostrzegając te zmiany, widzimy, w jaki sposób różne formy życia się z nimi zmagają, często z prymitywną elegancją. Głównymi formami inspiracji są unikalne formy przeżycia, jak np. bioluminiscencja, w połączeniu ze zdolnościami do kamuflażu i zmiany barw.

PolyOne


Brain Reign - obejmuje paletę barw mózgu, z właściwą temu organowi zdolnością do tworzenia połączeń. Elektryczny niebieski symuluje pracę synaps, podczas gdy żywy pomarańcz generuje poczucie optymizmu i zachęca do pozytywnych zachowań konsumenckich. Nasycony żółty jest osłabiony przez przezroczystość, a subtelne odcienie szarości i różów tonują i humanizują technologiczne przepływy.

PolyOne


Divergent Desires - wiąże się z paradoksem "połączonego braku połączenia", konwergencją technologii i natury, czasami niespodziewanymi i ironicznymi zestawieniami łączącymi przeciwstawne pragnienia, jak np. posiadanie produktów z naturalnych materiałów bądź o naturalnej kolorystyce, lecz wykorzystujących technologiczne innowacje. Kolory posiadają wielowymiarowe wykończenie pokazujące możliwość łączenia zaawansowanych technologicznie polimerów z naturalnym nastawieniem.

PolyOne


Prognozowanie i projektowanie trendów kolorystycznych jest świetnym przykładem obszaru, w którym myśl techniczna splata się nierozerwalnie ze sferą humanistyczną - nie tylko projektowaniem artystycznym, lecz także badaniami nad przemianami zachodzącymi w społeczeństwach i ich interpretacją. Jest to jednocześnie doskonały przykład jałowości dysput nad wyższością którejkolwiek z tych dziedzin. Choć konkretne projekty artystyczne mogą być odbierane w różny sposób - w myśl zasady "de gustibus non est disputandum" - to bez wątpienia są one konieczne, aby nasze otoczenie posiadało estetyczny wygląd, tym bardziej, że podbudowane są wnikliwą analizą społeczną.


Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe
 

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, Oleska 85