Nowe tworzywa Borealisa do produkcji nakrętek

Nowe tworzywa Borealisa do produkcji nakrętek
Borealis wprowadził na rynek nowe rodzaje polietylenu i polipropylenu przeznaczonego do produkcji zamknięć do butelek z napojami.

Nowy typ polietylenu wysokiej gęstości BorPure opracowano z myślą o usprawnieniu właściwości organoleptycznych, które są niezwykle istotne przy zastosowaniach związanych z nakrętkami do butelek tworzywowych. BorPure to gatunki polietylenu multimodalnego, który doskonale nadaje się do zamknięć dla butelek na napoje gazowane oraz napoje niealkoholowe. To na co w największej mierze zwracali uwagę projektanci z Borealisa, to fakt, aby BorPure pozwalał na zachowanie smaku napojów.

Polietylen BorPure wytwarzany jest w kilku typach: BorPure MB6561 dla wód mineralnych zwykłych i musujących, BorPure MB6562 dla napojów gazowanych, BorPure MB7541 dla napojów niegazowanych. Tworzywa BorPure cechują się dobrymi właściwościami udarowymi w niskich temperaturach.

Borealis wprowadził także szeroką gamę polipropylenów BorPure. Kopolimery te przewidziane są do produkcji zamknięć do butelek zawierających napoje energetyzujące. Polipropylen BorPure przeznaczony jest do wytwarzania zamknięć metodą formowania wtryskowego. Nakrętki takie zachowują naturalny smak napojów zawartych w butelkach, jednocześnie umożliwiając projektowanie dowolnych typów butelek, co nie było możliwe przy stosowanych poprzednio nakrętkach z polietylenu czy polipropylenu.

BorPure, Borealis