Nowoczesna linia do wytłaczania w Skierniewicach

Nowoczesna linia do wytłaczania…
Firma Paccor International, wchodząca w skład grupy Coveris, zakupiła do swoich skierniewickich zakładów kompletną linię firmy battenfeld-cincinnati do produkcji 3-warstwowych, laminowanych arkuszy PET. Cechą charakterystyczną działającej od sierpnia ub.r. linii jest jej wysoka wydajność, sięgająca 1,1 ton na godz., oraz szeroki zakres dostępnych ustawień grubości, od 200 µm to 1,2 mm. Dzięki zainstalowanej jednostce do laminacji produkcja wielowarstwowych arkuszy jest znacznie ułatwiona.

- Ponownie wybraliśmy rozwiązanie naszego wieloletniego dostawcy maszyn z Bad Oeynhausen, ponieważ jesteśmy w pełni zadowoleni z proponowanych przez niego rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej oraz możliwości produkowania wielu produktów za pomocą jednej linii - mówi Marcin Antos z firmy Paccor (Coveris). - Innym ważnym argumentem przemawiającym za zakupem była wysoka wydajność, sięgająca 1,1 t/h, przy szerokości arkusza netto 900 mm, co pozwala optymalnie zaspokoić potrzeby rosnącego rynku opakowań do żywności.

PaccorKompletna linia zainstalowana w zakładach Paccor zawiera wszystkie komponenty, od dozowników po nawijarki i jednostkę laminującą. Dzięki specjalnej konstrukcji przemiały mogą być stosowane jako materiał do warstwy środkowej produktu.

Istotną zaletą linii jest jednostka do laminacji, dzięki której arkusz może być wyposażony w warstwę barierową, przedłużającą trwałość opakowania, lub w polietylenową warstwę uszczelniającą.

PaccorSercem linii jest główna wytłaczarka BC 1-120-40 D WT 170, wyposażona w jednostkę przetwarzającą, w której pojedynczy ślimak jest połączony z systemem ślimaków planetarnych. Konstrukcja maszyny jest zbliżona do standardowej wytłaczarki jednoślimakowej, ale zaopatrzona jest w system planetarny w strefie odgazowywania. Kluczowym punktem procesu w tym miejscu jest rozłożenie mieszanki na bardzo cienkie warstwy, przez co osiąga się bardzo duże powierzchnie i uzyskuje doskonałe rezultaty odgazowywania. Dzięki temu można stosować nawet niewyschnięte przemiały, a cały proces charakteryzuje się wysoką wydajnością.

PaccorGrupa Covaris została utworzona w maju 2013 po połączeniu amerykańskiej spółki Exopack z czterema podmiotami europejskimi: Britton Group, Kobusch, Paccor i Paragon Print & Packaging. Grupa należy do funduszu private equity Sun Capital Partners Inc. i jest szóstym największym światowym producentem opakowań. Roczne przychody firmy obecnej w 21 krajach wynoszą 2,5 mld dol.

Paccor