Nowoczesne 38 mm zamknięcie Tetra Pak

Nowoczesne 38 mm zamknięcie…
Międzynarodowy koncern opakowaniowy Tetra Pak opracował innowacyjne zamknięcia do swoich najnowszych opakowań kartonowych. Nowe - a przy tym łatwo otwierane przy pomocy tylko jednego skrętu - zamknięcia przeznaczone są do siedmiu nowoczesnych typów opakowań, które także czekają na swoją premierę. Całe rozwiązanie zostanie zaprezentowane na zbliżających się targach interpack 2008.

Zaplanowane na kwiecień targi interpack 2008, które odbędą się w niemieckim Düsseldorfie, to największe tegoroczne wydarzenie skierowane dla ogólnoświatowego przemysłu opakowaniowego. Wszystkie wybierające się tam firmy będą chciały pochwalić się swoimi najnowszymi osiągnięciami. W przypadku koncernu Tetra Pak jedną z najciekawszych nowości będzie innowacyjne 38 mm zamknięcie przygotowywane do nowych opakowań kartonowych.

Zamknięcia są wyposażone we właściwość o nazwie "temper evidence", która oznacza możliwość prostego sprawdzenia, czy opakowanie nie było w jakikolwiek sposób naruszone przed jego pierwszym użyciem. Temper Evidence jest wbudowany w zakrętkę.

opakowania kartonowe koncernu Tetra Pak

- Doświadczenia płynące do nas z rynku pokazują, że pewna część konsumentów docenia nasze temper evidence, znajdujące się poniżej zakrętki. Oczywiście taka właściwość oznaczała dotychczas dłuższe otwieranie samego opakowania. Z kolei inni użytkownicy preferują zakrętki otwierające się przy pomocy jednego tylko skrętu - mówi Anders Gustafsson, dyrektor produktu w Tetra Pak. - To innowacyjne zamknięcie połączy obydwie właściwości. W dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z temper evidence wbudowanym pod zakrętką, ale też otwarcie stanie się prostsze, bo będzie wymagało tylko jednego pełnego skrętu wykonanego zakrętką. I to jest właśnie ta proponowana przez nas nowość i udoskonalenie dotychczasowych oferowanych produktów.

Nowe 38 mm zamknięcie pozwala na bezpiecznie utrzymanie zawartości opakowania, jest łatwe do powtórnego uszczelniania i bardzo dobrze pasuje do wszelkiego rodzaju produktów mlecznych lub soków owocowych sprzedawanych w kartonach.

- Co ważne posiada też doskonałe parametry, które pozwalają na łatwe wlewanie napojów zgromadzonych w opakowaniach kartonowych. Jest też przyjemne dla każdego, kto chciałby spożywać napój bezpośrednio z opakowania bez wcześniejszego przelewania go w szkło - dodaje Anders Gustafsson, dyrektor produktu w Tetra Pak.