Nowość w projektowaniu opakowań

Nowość w projektowaniu opakowań…
Firma Digiprint poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek nowego urządzenia DeskPack z opcją pracy w 3D. Ma to być rewolucja w projektowaniu opakowań.

Digiprint jest przedstawicielem na rynku polskim takich firm jak: HP Scitex, HP Indigo, HP DesignJet, Mimaki, Mark Andy, a także Esko w zakresie oprogramowania i urządzeń dla przygotowalni fleksograficznych.

I właśnie nowatorski DeskPack 3-dx, to najnowszy profesjonalny plug-in Esko do Adobe Illustratora przeznaczony do projektowania opakowań w technice 3D.

Plug-in pozwala na wizualizację projektu w technologii 3D, dzięki czemu projektant ma możliwość wcześniejszego obejrzenia efektu pracy a także przetestowania i zrobienia modelu opakowania.

Program daje możliwość efektywnej pracy w środowisku 3D poprzez natychmiastowe renderowanie elementów w 3D, interaktywną rotację obiektu o 360 stopni.

Ponadto program posiada bardzo innowacyjną funkcję umożliwiającą płynne przechodzenie grafiki przez cała bryłę opakowania w pozycji horyzontalnej.

Moduł 3-dX cechuje się również niezwykle przyjaznym w obsłudze panelem nawigacyjnym użytkownika, a także przewodnikiem do pracy w 3D. W programie istnieje możliwość wyeksportowania projektu m.in. do formatu PDF, w którym również możliwe jest oglądanie projektu w 3D.

DeskPack 3-dx, to w tej chwili jeden z najbardziej innowacyjnych pluginów na rynku. Umożliwia on projektantowi błyskawiczne otrzymanie bezpośredniego obrazu grafiki, przedstawionej już na opakowaniu w 3D.

To nie koniec zalet DeskPack 3-dx. Program automatycznie przechodzi z projektu 3D do struktury opakowania w 2D. Nowy program zmienia też projektowanie opakowań w intuicyjny proces. Ta operacja nie tylko ułatwia pracę, ale także zmniejsza czas w jakim projektant wykonuje swą pracę. Wszystko to, w oczywisty sposób prowadzi do redukcji kosztów związanych z procesem produkcji.

Moduł 3-dx jest jednym z wielu pluginów wchodzących w skład programu DeskPack. DeskPack, to profesjonalny program przeznaczony do projektowania opakowań, który doskonale współpracuje z Adobe Illustratorem i Adobe Photoshopem.

W ocenie firmy Digiprint program znacznie poszerza możliwości projektowe i umożliwia automatyzację pracy. Zbudowany jest ze zintegrowanych aplikacji, które stanowią kompletne rozwiązanie przeznaczone do projektowania każdego rodzaju opakowań.

DeskPack ze wszystkimi swoimi modułami przyspiesza i ułatwia pracę projektanta. Pozwala na wykonywanie takich zadań jak: kontrola projektu pod kątem wymagań technologii druku, wizualizacja płyty flexo i symulacja wydruku flexo.

Oferuje także podgląd separacji, moduł nadlewkowania (trapping), generator dynamicznych kodów kreskowych, tabularny Step&Repeat, automatyzację eksportu do PDF, PS w technologii OutRight (Adobe Certified) oraz łatwiejszą selekcję i nawigację obiektów.

Co szczególnie ważne w ramach programu istnieje też opcja zamienienia zaimportowanych zdjęć na zlinkowane. DeskPack 3-dx jest najlepszym dostępnym programem do projektowania opakowań w 3D na rynku polskim i najbardziej efektywną propozycją dla projektantów opakowań.

Dystrybutorem firmy Esko, która opracowała omawiany produkt, jest Digiprint. Spółka oferuje sprzedaż pełnego pakietu software SCOPE przeznaczonego dla przygotowalni i przemysłu opakowaniowego.