Nowości Moretto na targach Plastpol 2019

Nowości Moretto na targach…

Wiodąca włoska firma w branży automatyki dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych weźmie udział w targach Plastpol, prezentując na swoim stoisku C15, między innymi, adaptacyjny system przenoszenia One Wire6, który zapewnia maksymalną wydajność i samokalibrację systemów transportowych.  A to dopiero początek atrakcji…

Plastpol, największa wystawa przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i Europie Środkowej, która rozpocznie się w Kielcach od 28 maja 2019 r, gromadzi cenionych liderów branży. Wśród nich firmę Moretto, która od momentu powstania w 1980 r jest pionierem w dziedzinie urządzeń pomocniczych dla klientów zajmujących się formowaniem wtryskowym, wytłaczaniem (ekstrudowaniem) i przetwarzaniem PET. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania oparte o szereg najnowszych technologii dostępnych i dostosowanych do potrzeb klientów. Oddział Moretto na Europę Wschodnią zlokalizowany jest w Częstochowie - odgrywa kluczową rolę dla lokalnych uczestników rynku, reagując  szybko na potrzeby klientów, dostarczając wydajne i gotowe rozwiązania, wspierając ich wiedzą i usługami.

Efektywność energetyczna według Moretto

Tegoroczne stoisko to krok do świata Moretto: świata zaawansowanej technologii 4.0, mocnych i atrakcyjnych urządzeń, ekranów wideo oraz informacji technicznych. Wyspecjalizowany personel oferować będzie potrzebne wsparcie. Szeroka gama maszyn firmy Moretto specjalnie zaprojektowanych do perfekcyjnej obróbki polimerów, w szczególności do transportu, suszenia, dozowania, szlifowania, kontroli temperatury i faz chłodzenia – wszystko to można będzie zobaczyć na targach Plastpol.

''Efektywność energetyczna'' jest głównym przedmiotem zainteresowania przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych, oferującego wysoko wyspecjalizowane produkty o wyśrubowanych parametrach technicznych, głównie dla sektora motoryzacyjnego, medycznego i opakowaniowego. Aby sprostać tym wymaganiom, Moretto oferuje szeroką gamę wydajnych, inteligentnych i automatycznych urządzeń Wszystkie połączone z MOWIS 3. MOWIS 3 to zaawansowany system nadzoru i zarządzania służący do zintegrowanej kontroli całego łańcucha dostaw w zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych.


mowis
MOWIS to zintegrowany, samokonfigurujący się system nadzoru i zarządzania z programowaniem obiektowym.


Maszyny na stoisku włoskiej firmy podczas Plastpolu 2019

Wśród głównych produktów przemysłu 4.0 wystawianych na Plastpolu, na uwagę zasługuje adaptacyjny system podawania One Wire6, który zapewnia maksymalną wydajność i samokalibrację systemów transportowych. Serwer to jedyny na rynku opatentowany, inteligentny system, który jest w stanie zdefiniować i zmaksymalizować ilość granulatu. Wszystko dzięki wyjątkowej technologii VIBE. Cały system podawania może być też łatwo zarządzany przez bezprzewodowy interfejs dotykowy. Dodatkowo, jak większość produktów Moretto, współpracuje z systemem kontroli nadzorczej MOWIS.


eureka

Eureka - najbardziej zaawansowany system suszenia na świecie

One Wire 6 wraz z Venturii Kasko - ładowarką leja zasypowego i automatycznym rozdzielaczem Delfin uzupełnia rozwiązania transportowe prezentowane na Plastpolu. Goście targów mogą odkryć również Eureka Plus - najbardziej zaawansowany energooszczędny system suszenia dostępny na rynku. System pozwala  zmniejszyć zużycie energii o 56% w porównaniu do konwencjonalnych systemów suszenia. Eureka Plus opiera się na czterech opatentowanych technologiach Moretto:

  • X Max, jedyna na runku wysokowydajna  modułowa suszarka z wieloma jednostkami
  • Flowmatik to dynamiczny system zarządzania dystrybucji powietrza,
  • OTX, innowacyjne leje zasypowe charakteryzujące się wyjątkową wewnętrzną geometrią
  • Moisture Meter Manager - rewolucyjne urządzenie mierzy wilgoć resztkową polimeru na linii dostosowuje działanie systemu suszenia, zarządza i kontroluje proces suszenia w zamkniętej pętli gwarantując dostarczenie certyfikowanego produktu i niewiarygodne oszczędności energii.

Pracując razem, te cztery automaty, stanowią samoregulujący, modułowy i energooszczędny system suszenia działający  ''na żądanie'' klienta.


dpk
DPK - dozownik w technologii ubytku wagi do barwników i dodatków


Podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Targach Kielce, Moretto prezentować także będzie mini suszarki o wysokiej wydajności X Comb. Cała gama suszarek charakteryzująca się wysokowydajnymi turbosprężarkami, zastosowaniem technologii zeolitowej, korektorem punktu rosy (do -60 ° C) i wyjątkowym lejem OTX. X Comb znajdują głównie zastosowanie w prężnych branżach  takich jak przemysł produktów medycznych i motoryzacji. Służą do suszenia niewielkich ilości materiału (produkcja godzinowa od 1 do 36 kg / h. Pozwalają na oszczędzanie do 50% energii.


moisture-meter-manager
MM Manager to rewolucyjna odpowiedź na potrzeby przemysłu 4.0 w dziedzinie suszenia polimerów

Moretto zaprezentuje również szeroką gamę maszyn dozowników: nową jednostkę dozującą pracującą w technologii ubytku wagi - DPK, jak i grawimetryczną jednostkę dozująca DGM Gravixi DBK Gramixo,  - idealny do zastosowania w ekstruderach.  Urządzenia te umożliwiają precyzyjne dozowanie, modułowość, szybkość reakcji, są dostępne zdalnie i zdalnie sterowane.

Zespół Moretto będzie można spotkać podczas targów Plastpol 2019 w hali C, stoisko C 15. 

Źródło: Moretto


Czytaj więcej:
Maszyny 550
Targi 1178