Nowości Wittmann Battenfeld na targach Plastpol 2019

Nowości Wittmann Battenfeld…

Wittmann Battenfeld, austriacki producent maszyn do formowania wtryskowego, postanowił w tym roku zaprezentować na targach Plastpol dwie wtryskarki. Na pokazywanej po raz pierwszy w Polsce elektrycznej maszynie szybkobieżnej EcoPowerXpress 160/1100+ firma prezentowała produkcję opakowań w technologii IML. Na czterogniazdowej formie prowadzono produkcję pokrywek z PP w czasie cyklu wynoszącego 3 sekundy. System IML oparty jest o jednoosiowego robota nowej generacji Wittmann W837.

Prezentowana wtryskarka wyposażona została w Central Monitoring System CMS, który nadzorował stan techniczny wszystkich istotnych podzespołów maszyny. System CMS pozwala na racjonalizację prac związanych z przeglądami i remontami maszyn. Daje szansę na zaplanowanie potrzebnych prac i wykonanie ich w terminach rzeczywiście wymaganych stanem wtryskarki.

Absolutną nowością była prezentacja wtryskarki pionowej Wittmann Battenfeld VPower 160/750. Prezentowany model jest pierwszym z przedstawicieli nowej serii maszyn VPower. Wtryskarki pionowe są dedykowane do specjalnych aplikacji i nie są stosowane powszechnie przez wszystkich przetwórców.

- Polska jest specyficznym rynkiem w zakresie maszyn pionowych. Mamy tu dużo firm pracujących dla przemysłu motoryzacyjnego. Tego typu maszyny prezentujemy dość rzadko. Dlatego też myślę, że będzie to dość ciekawe dla zwiedzających - powiedział Bogdan Zabrzewski, szef Wittmann Battenfeld Polska.

Z tego właśnie powodu producent z austriackiego Kotingbrunn zdecydował się na prezentację na targach Plastpol swojej nowej wtryskarki. W konstrukcji VPower zastosowano nową koncepcję rozdzielacza mediów dla połówek form mocowanych na stole obrotowym. Użytkownicy maszyn pionowych znają problemy ograniczające ilość dostępnych mediów dla form. W nowej konstrukcji znacząco zwiększono możliwość wyprowadzania zarówno przyłączy dla rdzeni, obiegów termostatowania jak i chłodzenia. Prezentując VPower Wittmann Battenfeld liczy na zainteresowanie nie tylko firm użytkujących wtryskarki pionowe.

Wittmann jest również jednym z największych producentów robotów, który co roku buduje około 5000 tych urządzeń. W ofercie firmy znajduje się szereg robotów adresowanych pod różne wymagania i aplikacje. Na targach Plastpol koncern zaprezentował nowe konstrukcje robotów z serwoelektrycznym napędem osi dodatkowych. Roboty nowej generacji Wittmann WX142 i WX153 wyposażone będą w serwonapędy osi A i C. Roboty serii WX są następcami bardzo popularnych robotów serii PRO. Są adresowane do wszystkich użytkowników stawiających robotom nawet bardzo wyrafinowane wymagania.

- Posiadamy w swojej ofercie najnowsze roboty serii WX, których nowy system sterowania jest tak zaprojektowany, aby nawet osoba nie posiadająca kwalifikacji odnośnie obsługi robota potrafiła go w prosty sposób ustawić- tłumaczy Bogdan Zabrzewski.

Obok robotów o tak zaawansowanych możliwościach można było również zobaczyć robota Primus 26 dedykowanego do wtryskarek do 400 t siły zamykania. Seria Primus dedykowana jest dla klientów oczekujących od robota łatwej automatyzacji odbioru wyprasek i ich odłożenia w uporządkowany sposób.

W ofercie targowej grupy Wittmann nie zabrakło też urządzeń peryferyjnych. W ramach ekspozycji można było zobaczyć m.in.: suszarki Wittmann Aton G, w których do suszenia jako sito molekularne wykorzystywane jest obracające się koło segmentowe oraz suszarki z sitami molekularnymi serii Wittmann Drymax primus E.


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna