Nowości Wittmann na targach Plastpol 2022

Roboty Wittmann

Trudno byłoby wyobrazić sobie prezentację firmy Wittmann bez ekspozycji poświęconej robotom. Na tegorocznych targach zaprezentowane zostaną roboty z nowej generacji urządzeń wyposażonych w układ sterowania R9.

W sterowaniu R9 wykorzystano szereg funkcji powstałych w wyniku konsultacji z klientami. Jedną z takich funkcji jest "asystent wideo". W trakcie transmisji sportowych od dawna powszechną praktyką jest powtarzanie sytuacji w zwolnionym tempie. Oprócz zwiększenia wartości rozrywkowej dla widzów, widoki w zwolnionym tempie są również używane, aby pomóc sędziom w podejmowaniu decyzji lub w celach szkoleniowych. Ta funkcja jest teraz dostępna również dla robotów Wittmann ze sterowaniem R9. Zadanie asystenta wideo przejmuje cyfrowy bliźniak robota, który jest standardowo instalowany w każdym kontrolerze R9. Cyfrowy bliźniak jest wyświetlany bezpośrednio na TeachBox i może odtwarzać poprzednie sekwencje z dowolną prędkością. Gdy bliźniak cyfrowy uzyskuje dostęp do konfiguracji odpowiedniego robota fizycznego, opcje wyposażenia robota są mu znane i można je odpowiednio wyświetlić.

Gdy tylko fizyczny robot przełączy się w tryb automatyczny, bliźniak rejestruje wszystkie zmiany pozycji poszczególnych osi, wejść/wyjść oraz liczników, a także wszystkie inne wartości operacyjne. Wszystkie dane są rejestrowane z dokładnością 4 ms i cofają się do 100 sekund. Dostęp do tych wartości można uzyskać w dowolnym momencie podczas nagrywania. Istotnym jest tutaj fakt, że wykonywane polecenia uczenia są również zapisywane. Przykładem zastosowania w praktyce byłoby zatrzymanie robota z nieznanych przyczyn - z opcją późniejszego wywołania odpowiedniego powtórzenia zdarzenia. Gdy robot zatrzymuje się, nagrywanie danych jest przerywane, a poprzednie 100 sekund jest dostępnych do analizy.

Kontroler czasu pokazany na TeachBox umożliwia zdefiniowanie punktu w czasie w pokazanej sekwencji. Zarejestrowane zdarzenie można zarówno cofać, jak i przyspieszać w czasie. W momencie analizy robot fizyczny może nadal znajdować się w stanie błędu lub być nieczynny; na TeachBox jest przenoszony tylko cyfrowy bliźniak i wyświetlane są tylko jego zmiany stanu. Funkcja ta zapewnia dodatkową ochronę rzeczywistego robota. Asystent wideo znacznie ułatwia znalezienie przyczyny błędów i wspiera wysiłki, aby zapobiec ponownemu ich wystąpieniu.


wx143


Termostaty Wittmann Tempro

Oferta termostatów Wittmann obejmuje bardzo różne urządzenia, dlatego też podczas targów zaprezentowane zostaną podstawowe modele jak np. Tempro Primus C90, Tempro Basic C120 czy Tempro Plus D140.

Wittmann jest jednym z największych producentów urządzeń termostatujących. Oferuje urządzenia o różnej konstrukcji, różnych parametrach pracy. Szeroka oferta pozwala na optymalne dobranie właściwego termostatu do potrzeb aplikacji i oczekiwań użytkownika.

Intersująca może być prezentacja termostatu Tempro Basic C120. Urządzenie to posiada pompę o wydatku wody 280 l/min i jest przeznaczone do intensywnego chłodzenia form wtryskowych.

Młyny przystanowiskowe

Na stoisku Wittmann nie może zabraknąć młynów. Pokazane zostaną ich dwa typy, reprezentujące dwie podstawowe serie urządzeń S-max i G-max. W każdej z serii znajdują się po 3 różne konstrukcje, do każdego z młynów oferowane jest zaś szerokie wyposażenie dodatkowe. Oferta Wittmann jest kompletna i pozwala firmie na dobranie właściwego urządzenia do potrzeb danej aplikacji.


6-g-max
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum