Nowości na targach Poligrafia 2015

Nowości na targach Poligrafia 2015
Podczas tegorocznych targów Poligrafia, które odbędą się w dn. 26-29 maja w Poznaniu, wystawcy zaprezentują szereg najnowocześniejszych rozwiązań przeznaczonych dla firm działających w branży poligraficznej. Targowe nowości, określane jako Gwiazdy Poligrafii, wskazują ścieżki rozwoju sektora i trendy, jakie obowiązywać będą w najbliższym czasie. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych propozycji zgłoszonych przez wystawców.

Trojan2 to arcydzieło wśród cyfrowych systemów rolowych drukujących etykiety, a zaprezentuje je firma HKM. Może drukować w pełnym kolorze etykiety bardzo wysokiej jakości, przy zachowaniu niskich kosztów druku. Trojan2 wyposażony został w nowoczesne serwonapędy z precyzyjnymi przekładniami planetarnymi, wysokiej klasy obustronną ramę nadającą wyższą stabilność platformie, elektroniczny system prowadzenia wstęgi, zintegrowany stół do łączenia wstęgi, automatyczny system czyszczący, system automatycznej kontroli naciągu i pojemnościowy ekran dotykowy 15,6" oraz intuicyjne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie. Dzięki precyzyjnym sensorom Trojan2 bez problemu jest w stanie zadrukowywać wcześniej wycięte etykiety. Dodatkowo, by ograniczyć do minimum operacje manualne i serwisowe, maszyna została wyposażona w zaawansowany system samozarządzający, zaprojektowany przez TrojanLabel specjalnie na potrzeby Trojan2.

HKM


Firma Emergraf zaprezentuje niskobudżetowy, pełnoformatowy, kompaktowy automat do laminowania na gorąco Amiga 76, przeznaczony przede wszystkim dla zakładów poligraficznych, które do uszlachetniania druku potrzebują za umiarkowaną cenę niewielkiej gabarytowo maszyny w formacie B1.

Emergraf


Fantom Serwis pokaże naświetlarkę do płyt offsetowych w technologii termicznej firmy Screen oraz urządzenie do kapitałek firmy Tecnograf, model EasyBand.

Fantom


Fastcom Systemy Laserowe na ekspozycji będzie posiadał kompaktowy laser all-in-one o konstrukcji all inclusive z głowicą skanującą, zasilaczem, wbudowanym kontrolerem, oprogramowaniem diagnostycznym i sterującym, wbudowanym panelem LCD pozwalającym na monitorowanie lasera.

Fastcom


Odpylacz NE250 to nowość firmy Nestro, która stworzyła koncept systemu modularnego odpylacza NE250, który w przypadku dogodnych warunków budowlanych (miejsce w hali produkcyjnej) klienta pozwala zastosować korzystne rozwiązania technologii po znacznie niższych kosztach. Problematyka czystego powietrza na stanowiskach pracy od dawna nurtuje pracodawców, głównie z tych branż gdzie w procesie produkcyjnym powstają duże ilości pyłu, min. zakładów związanych z obróbką drewna. W każdym procesie wytwarzania powstaje produkt uboczny. W małych stolarniach i dużych zakładach obróbki drewna, zakładach meblarskich takim produktem są trociny, wióry i pył drzewny. Odpylacz ten jest budowany w systemie modułowym, co daje możliwość dobrania filtra o odpowiednich parametrach praktycznie do każdego zakładu.

NestroWięcej Gwiazd Poligrafii 2015 można zobaczyć na stronie internetowej targów Poligrafia.