Nowości targów Pakfood

Nowości targów Pakfood
We wrześniu w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood. Jak zwykle nie zabraknie w jej trakcie nowości produktowych. Wiele z nich znanych jest już dzisiaj.

W terminie 12 – 15 września w obiektach Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zapoznać się m.in. z następującymi nowościami:

1. Automat datujący kartoniki serii STA 2011
Automat podaje automatycznie kartoniki ułożone na stosie pod głowicę drukującą. Drukuje termicznie do trzech rzędów informacji po osiem lub dziesięć znaków w rzędzie. Po odjęciu przystawki pobierającej kartoniki pozostaje uniwersalny datownik do różnych wyrobów. Firma: Urządzenia Technologiczne Prewa BIS

2. Automat etykietujący serii ETA 2011 do opakowań osiowo - symetrycznych
Urządzenie przeznaczone do automatycznego pobierania i naklejania etykiet samoprzylepnych na opakowania osiowo-symetryczne małych rozmiarów takich jak: fiolka, kredka. Po zdjęciu przystawki automatyzującej nadaje się również do etykietowania opakowań prostopadłościennych i płaskich butelek. Opcjonalnie posiada termodrukową głowicę datującą.
Firma: Urządzenia Technologiczne Prewa BIS


3. Automat pakujący w gotowe torebki Cofpack AN Doypack C 160G
Służy do automatycznego pakowania w gotowe saszetki, saszetki stojące Doypack, torebki, a także w torebki z fałdą boczną. Uniwersalne urządzenie do różnych typów opakowań o bardzo dużym zakresie.
Firma: Coffee Service

4. Belownica Orwak 3115
Orwak 3115 to największy „kompakt” wśród belownic do odpadów opakowaniowych. Produkuje bele z kartonu o masie do 60 kg. Autostart, regulowana wysokość beli, opcjonalne krzyżowe wiązanie oraz funkcje prasowania dla kartonu i folii podnoszą efektywność pracy, jednocześnie uwzględniając indywidualne preferencje użytkownika.
Firma: Tomra Orwak Polska

5. Belownica Orwak 3410 SD
Belownica o rekordowej redukcji głośności i czasu pracy. Została wyposażona w autostart oraz żaluzjowe drzwi, które otwierają się automatycznie po każdym cyklu. Usprawnienia te pozwalają zaoszczędzić przestrzeń i zapewniają sprawną obsługę. Bela wielkości europalety, waga beli: 300-450 kg.
Firma: Tomra Orwak Polska

6. Belownica Orwak 3605
Orwak 3605 oferuje optymalną logistykę transportową, produkując bele 80x120 cm przy podstawie i masie do 450 kg z kartonu. Autostart oraz drzwi żaluzjowe, otwierające się automatycznie po każdym cyklu, zapewniają sprawną i wygodną obsługę. W Orwak 3605 wykorzystano osiągnięcia z dziedziny hydrauliki, które gwarantują niską dla tego typu urządzeń emisję hałasu (63,9 dB).
Firma: Tomra Orwak Polska

7. CUBB-X
Opakowanie w krystalicznej folii PET m.in. dla wyrobów cukierniczych, a także produktów pozaspożywczych. Blister CUBB-X jest dostępny w wielu rozmiarach. Eleganckie wzornictwo gwarantuje optymalną widoczność zawartości.
Firma: ANL Plastics

8. DomePack
Opakowania serii DomePack posiadają, dzięki specjalnemu zamknięciu, idealnie dopasowaną pokrywkę z powłoką antyparową, umożliwiając prezentowanie produktów spożywczych. DP może być prezentowane bez pokrywki, jednocześnie doskonale zamykając dania gotowe w systemie MAP.
Firma: ANL Plastics

9. Drukarka atramentowa małych znaków Markem-Imaje 9232
Druk do pięciu linii/32pkt z prędkością do 6,6 m/s z użyciem uniwersalnych atramentów. Zmniejszone zużycie rozcieńczalnika, zwiększona wydajność do 90 mln znaków z 1 litra atramentu. Ochrona przed pyłem i wilgocią. Podgląd bieżącego zużycia. Duży, dotykowy ekran.
Firma: Coleman International

10. Drukarka etykiet Toshiba B-EX
Najnowsza drukarka etykiet klasy przemysłowej. Przemysłowa prędkość wydruku 14''/sek., graficzny wyświetlacz LCD, porty LAN i USB. Atuty urządzenia to głowice płaskie i krawędziowe, moduł oszczędzania taśmy, mechanizm przewijania zapobiegający marszczeniu się taśmy, technologia pracy pozwalająca na znaczną redukcję zużycia prądu.
Firma: HIT-Kody Kreskowe


brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska