Nowości w branży wtryskarek na targach Plastpol

Na Plastpolu uwagę zapewne przyciągnie bardzo kompaktowa konstrukcja gniazda produkcyjnego. Umieszczony centralnie robot easix odpowiada za wszystkie manipulacje wkładami formy i detalami, za znakowanie detali wtryskowych i ich montaż oraz za wydawanie suwmiarek. Wtryskarka, stacja chwytaka i wkładów formy, drukarka laserowa, instalację montażową i system transportowy są tymczasem rozmieszczone gwiaździście wokół robota. Na ergonomię rozmieszczenia poszczególnych elementów pozytywnie wpływa między innymi bezkolumnowa jednostka zamykania wtryskarki e-motion TL. Nieograniczony dostęp do obszaru formy pozwala robotowi na nieograniczony ruch do pozycji bardzo blisko jednostki zamykania.

Produkcja gotowych do sprzedaży pokrywek w technice one shot

Na przykładzie produkcji gotowych do sprzedaży pokrywek wiader w technice one shot, Engel udowodni, że koncepcje IML można realizować ekonomicznie nawet w krótkich seriach. W tym celu Engel łączy wtryskarkę e-motion 740/220 wyposażoną w robot liniowy viper 20 z IML uni-Line od gdyńskiej firmy TMA Automation. Robot viper pobiera z gniazda IML etykietę, umieszcza ją w formie wtryskarki, jednocześnie wyjmuje ostatnio wykonany detal i przekazuje go ponownie do uni-Line w celu wydania. Dzięki ustandaryzowanej koncepcji instalacji integracja kompaktowego gniazda IML jest bardzo prosta. W krótkim czasie wtryskarkę można elastycznie przezbroić na potrzeby innych zadań - z In-Mould-Labeling lub bez IML. W ten sposób IML staje się atrakcyjne przy projektowaniu procesów również w zastosowaniach spoza segmentu szybkobieżnego.
TMA Automation to firma wyspecjalizowana w automatyzacji procesów typu IML i downstream, takich jak montaż, zapewnienie jakości i paletyzacja poza obszarem szybkobieżnym. Jako generalny wykonawca Engel przejmuje od swoich klientów kwestie ustaleń z partnerami od automatyzacji i dostarcza z jednego źródła kompletne gniazdo produkcyjne. Również to podnosi wydajność, gdyż mniej interfejsów często oznacza szybszą konfigurację.

Wydajna precyzja w procesach wielokomponentowych z użyciem silikonu

Konkurencyjna produkcja uszczelek płaskich i oringów - to atut Engel flexseal. Podczas targów Plastpol wyjątkowo kompaktowa wtryskarka serwohydrauliczna udowodni, że jest w stanie połączyć maksymalną wydajność , skuteczność i precyzję również w procesach wielokomponentowych z użyciem elastomerów i termoplastów. Podczas targów, na wtryskarce Engel flexseal 500/300 o sile zwarcia 3000 kN, będą obtryskiwane twardym silikonem (HTV) inserty z PBT. Jakość dwukomponentowych membran będzie kontrolowana, bezpośrednio po wytworzeniu, z użyciem systemu kontroli wizyjnej. Engel dostarcza w tym celu w pełni zintegrowane, systemowe rozwiązanie. Do grona partnerów zaliczają się producent materiałów: Mesgo (Gorlago, Włochy), producenci form ORP Stampi (Viadanica, Włochy) oraz Giasini (Grassobbio, Włochy) oraz Proplast Plastic Innovation Pole (Rivalta Scrivia, Włochy), odpowiadający za CAD design.

Materiał będzie podawał zaprojektowany i wyprodukowany przez Engel lej obrotowy ze ślimakiem roto feeder. Lej obrotowy z przeciwbieżnym ślimakiem stale transportuje twardy silikon bez pęcherzy powietrza i ze stałym ciśnieniem, dbając w ten sposób o bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa procesu.

Detale są przenoszone przez robota przegubowy Engel easix, który w tym przypadku działa z manipulatorem Anyfeeder z firmy Asyril (Villaz-St-Pierre, Szwajcaria). Wtryskarka flexiseal została dostosowana specjalnie do wymagań producentów oringów i uszczelek płaskich. Można ją stosować do wszystkich popularnych mieszanek gum i silikonów, a dzięki poziomej konstrukcji maszyny ze ślimakowym agregatem wtryskowym gwarantuje w tych zastosowaniach uzyskanie bardzo wysokiej precyzji produkcji, gdy wymagana jest mała i średnia masa wtrysku. Flexiseal umożliwia także całkowicie automatyczną produkcję przy wykorzystaniu tradycyjnych systemów szczotkowych.

Wittmann Battenfeld

Polska, w której branża przetwórstwa tworzyw sztucznych ma się bardzo dobrze niestety nie posiada rodzimego producenta wtryskarek. Tym bardziej możemy z zazdrością zerkać na maleńką Austrię, z której pochodzą aż dwaj światowi potentaci w zakresie budowy takich maszyn.

Wittmann Battenfeld, drugi z austriackich producentów maszyn do formowania wtryskowego, zaprezentuje w tym roku dwie wtryskarki. Na pokazywanej po raz pierwszy w Polsce elektrycznej maszynie szybkobieżnej EcoPowerXpress 160/1100+ firma zaprezentuje produkcję opakowań w technologii IML. Na targach Plastpol będzie można zobaczyć kompletną komórkę produkcyjną stworzoną w całości przez firmę. Na czterogniazdowej formie będzie prowadzona produkcja pokrywek z PP w czasie cyklu wynoszącego 3 sekundy System IML oparty będzie o jednoosiowego robota nowej generacji Wittmann W837.

Prezentowana wtryskarka wyposażona będzie w Central Monitoring System CMS, który będzie nadzorował stan techniczny wszystkich istotnych podzespołów maszyny. System CMS pozwala na racjonalizację prac związanych z przeglądami i remontami maszyn. Daje szansę na zaplanowanie potrzebnych prac i wykonanie ich w terminach rzeczywiście wymaganych stanem wtryskarki.

Wittmann Battenfeld VPower 160/750

Absolutną nowością będzie prezentacja wtryskarki pionowej Wittmann Battenfeld VPower 160/750. Prezentowany model jest pierwszym z przedstawicieli nowej serii maszyn VPower. Wtryskarki pionowe są dedykowane do specjalnych aplikacji i nie są stosowane powszechnie przez wszystkich przetwórców, ale Polska jest sporym rynkiem dla tego typu konstrukcji. Dlatego też producent z Kotingbrunn położonego w Dolnej Austrii zdecydował się na prezentację na targach Plastpol swojej nowej konstrukcji.

W konstrukcji VPower zastosowano nową koncepcję rozdzielacza mediów dla połówek form mocowanych na stole obrotowym. Użytkownicy maszyn pionowych znają problemy ograniczające ilość dostępnych mediów dla form. W nowej konstrukcji znacząco zwiększono możliwość wyprowadzania zarówno przyłączy dla rdzeni, obiegów termostatowania jak i chłodzenia. Prezentując VPower Wittmann Battenfeld liczy na zainteresowanie nie tylko firm użytkujących wtryskarki pionowe. Austriacy wyrażają nadzieję, że poziom techniczny prezentowanej konstrukcji zrobi wrażenie na wszystkich gościach odwiedzających targi Plastpol.

wittmann-battenfeld-vpower-160
Wittmann Battenfeld VPower 160


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83
Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2
Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory
 

Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory temperatury, młyny, podajniki, rozdmuchiwarki

Polska, 51-416 Wrocław, Kościerzyńska 21-23
Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku
 

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska, 03-885 Warszawa, Księcia Ziemowita 53
Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie
 

Aktualizacja

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie przez rozdmuch, Dozowanie, Suszenie, Przetwórstwo EPS XPS, Mieszanie, Manipulatory, Transport materiału, Automatyzacja produkcji.

Polska, 60-415 Poznań, Czarnkowska 3a
brak
 

Firma prowadzi sprzedaż, serwis wtryskarek, peryferii oraz robotów z Azji. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim producentów wtryskarek HWA CHIN (seria ATEC) oraz YIZUMI, peryferii TOPSTAR, robotów BORUNTE

Polska