Nowości w branży wtryskarek na targach Plastpol

Negri Bossi

Tradycyjnie jak co roku Negri Bossi przedstawi swoje nowości na targach Plastpol. Na stoisku swojego przedstawiciela w Polsce, firmy NTQ s.c., zostanie przedstawiona wtryskarka z serii NOVA eT z automatyzacją Sytrama wraz z 4-krotną formą. Maszyna w pełni elektryczna, o sile zwarcia 180 ton jest zaprojektowana z myślą o trwałym i skutecznym działaniu. Główne cechy to samosmarowne łożyska liniowe na płycie ruchomej zapewniające czystość formy, dzięki czemu maszyna idealnie sprawdzi się w zakładach gdzie wymagany jest Clean-Room. Urządzenie zapewnia również oszczędność energii w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań hydraulicznych, oraz znacznie krótszy czas cyklu dzięki ruchom równoległym.

Urządzenie wyposażone jest w nowy kontroler Tactum - przyjazny dla użytkownika i innowacyjny, posiadający funkcję przesuwania w bok i w górę oraz szybką i intuicyjną nawigację gestem.

Inną maszyną, która znajdzie się na stoisku to NOVA sT o sile zwarcia 700 ton.

negri-bossi-st
Negri Bossi sT


Seria maszyn NOVA sT dedykowana jest szczególnie do rynku motoryzacyjnego, sprzętu AGD, budowalnego i detali technicznych. NOVA sT wykorzystuje nowy i usprawniony układ zamykania i jednostkę wtryskową charakteryzującą się uniwersalnością, kompaktowością i sterowaniem. Zgodnie z filozofią Negri Bossi wydajność energetyczna była głównym warunkiem projektowym, który wykorzystuje serwopompy najnowszej technologii do formowania wtryskowego.

NOVA sT wyposażono w pierwszy dotykowy kontroler ‘True’ Multi Touch. System wykorzystuje innowacyjny system nawigacji gestem z funkcjami przesuwania w bok, w górę i powiększania. Oczekująca obecnie na patent opcja Virtual Object steruje ruchem osi na podstawie orientacji gestu z poziomu smartfonu.

Chen Hsong

Jedną z firm, którą zobaczymy wśród grona wystawców jest firma P&F Wartacz z Wrocławia, istniejąca na rynku od 1990 roku. Oferuje między innymi wtryskarki, młyny i kruszarki. Na targach, pośród innych maszyn prezentowanych na dwóch stoiskach firmy, będzie można zobaczyć między innymi nową wtryskarkę do tworzyw sztucznych marki Chen Hsong Group z Hong Kongu.

Firma Wartacz oferuje głównie chińskie wtryskarki z bogatym wyposażeniem w standardzie i z opcjami, które nie występują w żadnych innych urządzeniach dostępnych na rynku.

- Jesteśmy obecni na targach Plastpol od samego początku. To są najważniejsze targi dla branży przetwórców tworzyw sztucznych - mówi Paweł Wartacz, właściciel. -  W tym roku na stoisku P&F Wartacz będziemy prezentować wtryskarkę Jetmaster firmy Chen Hsong o sile zamykania 650 ton. Będzie ona również wyposażona w pracujący robot.

Yizumi i Hwa Chin

Stałym wystawcą targów Plastpol jest ZHU Tomasz Jasztal. Tegoroczna wystawa będzie dla tej firmy szczególna, ponieważ firma obchodzi 25-lecie istnienia.

Podczas targów firma ZHU Tomasz Jasztal zaprezentuje trzy stanowiska produkcyjne, gdzie będzie można obejrzeć pracujące wtryskarki: Yizumi PAC250 dedykowaną do wyrobów cienkościennych, hydrauliczną wtryskarkę Yizumi 120A5-EU wyposażona w serwonapęd i zbudowaną w europejskim standardzie. Z kolei tajwański producent Hwa Chin pokaże wtryskarkę dwukomponentową o sile zamykania 250 ton. Wszystkie maszyny wyposażone będą w manipulatory producenta robotów Borunte oraz peryferia koncernu Topstar.

Dr. BOY

Niemiecki producent zaprezentuje na targach mikrowtryskarkę BOY XXS o sile zwarcia 6,3 tony, wtryskarkę BOY 35 E (siła zwarcia 35 ton), w pełni zautomatyzowaną wtryskarkę BOY 60 E ze zintegrowanym robotem odbierającym detale oraz agregaty dostawne BOY, które przekształcają konwencjonalną wtryskarkę w maszynę dwu- lub wieloskładnikową.

- Widzimy duży potencjał na polskim rynku tworzyw sztucznych i chcemy to zilustrować naszą obecnością na targach Plastpol. Z niecierpliwością oczekujemy interesujących rozmów z polskimi klientami i zawsze mamy odpowiednie rozwiązania dla ich potrzeb - powiedział Wolfgang Schmidt, kierownik eksportu w BOY.

Podczas kieleckiej wystawy w pełni zautomatyzowana komórka produkcyjna wytwarzać będzie dwukomponentowe nalewaki do wina. Wtryskarka BOY 60 E będzie produkować przezroczystą część nalewaka, zaś BOY 2C S obtryśnie nalewak dwoma elementami uszczelniającymi z TPE, po czym gotowy wyrób zostanie odebrany z formy przez robota LR 5 i umieszczony na przenośniku taśmowym.

Wtryskarka BOY 35 E o sile zwarcia 35 ton zademonstruje swoją przydatność do produkcji części technicznych w wąskich zakresach tolerancji. Przy powierzchni użytkowej wynoszącej zaledwie 1,94 m², BOY 35 E jest szczególnie wysoko oceniany dzięki energooszczędnemu serwonapędowi. Dostępne układy plastyfikujące pozwalają na formowanie detali z termoplastów, duroplastów, gumy i silikonu LSR.

BOLE

Firma Feni-Tech S.C. posiadająca w swojej ofercie wtryskarki BOLE zaprezentuje trzy pracujące gniazda produkcyjne chińskiego producenta.

W jednym z nich zostanie zaprezentowana nowoczesna, energooszczędna (zużycie energii elektrycznej na poziomie 0,3-0,4kWh na kilogram przetworzonego tworzywa) maszyna hydrauliczna z serii EKS chrakteryzująca się wysoką precyzją i powtarzalnością produkcji. Będzie produkowany na niej transparentny pojemnik spożywczy z Polistyrenu, odbierany przez szybkobieżny robot kartezjański. W maszynach z serii EKS o wielkości do 470 ton ruchy agregatu, ślimaka oraz stołu ruchomego odbywają się na łożyskach liniowych.

Maszyny te wykorzystują opatentowany przez producenta model systemu zamykania, z 5-cio punktowym układem zamka, z dodatkową płytą pośrednią, który to system pozwala na przyłożenie siły zamykającej w centralny obszarze stołu maszyny, a nie jak przy klasycznych układach kolanowych na zewnętrznych jego krawędziach. Pozwala to zminimalizować odkształcenia stołów oraz form podczas procesu wtrysku oraz zapewnić równą siłę zamykania na całej powierzchni podziału formy, co nie jest możliwe z tradycyjnymi systemami zamykania.

Druga z maszyn prezentowanych na tegorocznych Targach to w pełni elektryczna wtryskarka z serii FE o sile zwarcia 110Ton. Będzie na niej produkowany polipropylenowy otwieracz do słoików.

Konstrukcja maszyn elektrycznych Bole bazuje na serwomotorach z przeniesieniem napędu za pośrednictwem pasów. Wtryskarki charakteryzują się doskonałą precyzją i niskim zużyciem energii elektrycznej, na poziomie ok. 0,2kWh na kilogram tworzywa. Maszyny FE są aktualnie dostępne w zakresie od 120t do 350t siły zwarcia.

W trzecim gnieździe zostanie zaprezentowana dwupłytowa wtryskarka hydrauliczna o sile zwarcia 520 ton. Na tej maszynie będzie produkowana łopata do odgarniania śniegu.

Seria maszyn dwupłytowych DK, to urządzenia, które pozwalają na produkcję produktów wielkogabarytowych przy stosunkowo niedużej przestrzeni zajmowanej przez maszynę. Maszyny DK posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez inżynierów Bole, począwszy od własnej konstrukcji cylindrów szybkiego ruchu, poprzez konstrukcję cylindrów zamykających kończąc na konstrukcji kolumn. Wszystkie te rozwiązania zapewniają stabilną i szybką produkcję. Maszyny DK są dostępne w zakresie od 520t do 6800t siły zwarcia.

Jak widać na tegorocznych targach Plastpol możemy spodziewać się wielu atrakcji oraz nowinek w zakresie maszyn i urządzeń do formowania wtryskowego. Cieszy też, że na wystawie nie zabraknie liderów tej branży i to pomimo, że w 2019 roku odbędzie się kolejna edycja targów K Messe Dusseldorf, największego wydarzenia branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Firma prowadzi sprzedaż, serwis wtryskarek, peryferii oraz robotów z Azji. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim producentów wtryskarek HWA CHIN (seria ATEC) oraz YIZUMI, peryferii TOPSTAR, robotów BORUNTE

Polska

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: układy plastyfikujące, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska