Nowy członek zarządu Ciech S.A.

Nowy członek zarządu Ciech…

Rada Nadzorcza CIECH S.A. powołała Jarosława Romanowskiego na stanowisko Członka Zarządu Spółki. Będzie on odpowiadał za całość finansów Grupy, zakupy i kwestie IT. Od 20 kwietnia Zarząd Spółki funkcjonuje w składzie trzyosobowym, który tworzą Dawid Jakubowicz (Prezes Zarządu), Mirosław Skowron (Członek Zarządu) oraz Jarosław Romanowski (Członek Zarządu).

- Bardzo się cieszę, że do Zarządu Ciech S.A. dołącza kolejny profesjonalny menadżer z ogromną wiedzą i doświadczeniem w dużych podmiotach działających w Polsce oraz na rynkach międzynarodowych. To ważne wzmocnienie Grupy w obliczu aktualnych wyzwań i trwającej transformacji CIECH - mówi Dawid Jakubowicz, prezes zarządu Ciech S.A.

Jarosław Romanowski ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. Ffnansowych w spółce Tele-Fonika Kable S.A oraz funkcje zarządcze w Grupie Telefonika. Wcześniej przez wiele lat pracował w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź, gdzie był m.in. wiceprezesem zarządu KGHM S.A. w latach 2013 - 2016. Przeprowadził wiele projektów strategicznych związanych m.in. z obszarem ryzyka rynkowego, polityki handlowej, fuzji i przejęć.

Jarosław Romanowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o specjalności Handel Międzynarodowy. Ukończył wiele prestiżowych kursów z zakresu finansów międzynarodowych, zarządzania ryzykiem oraz wyceny przedsiębiorstw.