Nowy członek zarządu Ciechu

Nowy członek zarządu Ciechu… 26 października rada nadzorcza Ciechu powołała na stanowisko członka zarządu spółki Artura Króla. W ten sposób zarząd Ciechu powiększył się do trzech osób - oprócz nowo powołanego członka zasiada w nim także Maciej Tybura (prezes zarządu) oraz Artur Osuchowski (członek zarządu).

Od początku swojej kariery Król związany był z Grupą KGHM Polska Miedź SA. Pracę rozpoczynał w Departamencie Nadzoru Właścicielskiego, następnie był dyrektorem departamentu wdrożeń (później marketingu i rozwoju) w Funduszu Inwestycji Kapitałowych KGHM Metale SA. W latach 2006-2008 pracował w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych Victoria SA na stanowisku dyrektora ds. inwestycji i rozwoju. W latach 2008-2012 był twórcą i dyrektorem naczelnym Centralnego Biura Zakupów w KGHM Polska Miedź SA. Pełnił również funkcję prezesa zarządu w Przedsiębiorstwie Budowy Pieców Przemysłowych "PIEC-BUD" Wrocław Sp. z o.o. (2013-2014). W ostatnim czasie piastował stanowisko dyrektora naczelnego Oddziału Huta Miedzi "Głogów" (2014-2015).

Artur Król ukończył Politechnikę Wrocławską na Wydziale Informatyki i Zarządzania, kierunek Zarządzanie i Marketing. Jest również absolwentem studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej - "Value Based Management".

Artur Król był członkiem rad nadzorczych: KGHM Ecoren SA, KGHM Shanghai Copper Trading Co. Ltd oraz PHP Mercus Sp. z o.o.

Czytaj więcej:
brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska

Reportaże

Forum