Nowy karton Performa Alto koncernu Stora Enso

Nowy karton Performa Alto…
Stora Enso wprowadza na europejski rynek opakowaniowy nowy produkt. Chodzi o opakowanie tekturowe w postaci kartonu Performa Alto.

Nowe opakowanie fińskiego koncernu cechuje się bardzo dobrymi właściwościami jeśli chodzi o zadrukowywanie. Ponadto odznacza się wysokim stopniem białości powierzchni. To z kolei sprawia, że nadaje się jako odpowiednia podstawa służącą do opakowań kosmetycznych.

Gramatura nowego kartonu to 200-350 g/mkw.

To, co w największym stopniu wyróżnia nowy karton Stora Enso, to wysoki poziom białości i stabilności. Odpowiednia gładkość spodniej strony zapewnia właściwe efekty przy zadrukowywaniu. Pod względem jakości Performa Alto to produkt z najwyższej półki wśród wszystkich kartonów typu CTMP i FBB dostępnych na rynku.

Jak informują przedstawiciele Stora Enso ich nowość będzie kierowana rynek wysokiej jakości opakowań.

Produkowana przez Stora Enso rodzina kartonów CTMP Performa składa się obecnie z marek: Performa Alto, Performa 2S, Performa White, Performa Cream i Performa Natura. Kartony te łączą w sobie mechaniczne właściwości kartonów typu FBB z chemiczną czystością bielonych kartonów siarczanowych. Neutralny zapach i wysoka czystość chemiczna pozwalają na ich zastosowanie do produkcji opakowań na czekoladę i farmaceutyki.

Nowy karton Performa Alto koncernu Stora Enso

CTMP, czyli masa chemotermomechaniczna, znajduje tu zastosowanie w środkowej warstwie kartonu, zapewniając właściwe efekty przy zadrukowywaniu, przetwarzaniu i końcowym wykorzystaniu opakowań.

Jeśli chodzi o kartony typu FBB, to w ostatnim czasie firma wprowadziła na rynek nowe, niższe gramatury dla innej grupy - Tambrite. Obecnie są one dostępne w zakresie gramatur 205-380 g/mkw, znajdując zastosowanie głównie przy produkcji opakowań do żywności, farmaceutyków i konfekcji.

Stora Enso, to silny międzynarodowy koncern. Działa również w Polsce. Na naszym rynku należy do liderów w branży celulozowo-papierniczej i opakowaniowej. Produkuje celulozę, papiery przemysłowe, tekturę i opakowania tekturowe, opakowania z tektury laminowanej oraz worki papierowe. Produkowane w Stora Enso Poland papiery służą w większości do dalszego przetwórstwa.

Firma wytwarza też opakowania z tektury falistej w postaci pudeł klapowych, fasonowych, typu display, z dnem klejonym wielopunktowo i składanym automatycznie. Wytwarza też opakowania high-graphics z nadrukami do sześciu kolorów, opakowania kaszerowane z nadrukiem offsetowym oraz opakowania z taśmą.

Czytaj więcej: Papier 43

brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska


Reportaże

Forum

Adam80

Własna firma produkcyjna 2020-10-24

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01