Drukuj

Nowy karton Performa Alto koncernu Stora Enso Stora Enso launches new Performa Alto board

Nowy karton Performa Alto koncernu Stora Enso
Stora Enso wprowadza na europejski rynek opakowaniowy nowy produkt. Chodzi o opakowanie tekturowe w postaci kartonu Performa Alto.

Nowe opakowanie fińskiego koncernu cechuje się bardzo dobrymi właściwościami jeśli chodzi o zadrukowywanie. Ponadto odznacza się wysokim stopniem białości powierzchni. To z kolei sprawia, że nadaje się jako odpowiednia podstawa służącą do opakowań kosmetycznych.

Gramatura nowego kartonu to 200-350 g/mkw.

To, co w największym stopniu wyróżnia nowy karton Stora Enso, to wysoki poziom białości i stabilności. Odpowiednia gładkość spodniej strony zapewnia właściwe efekty przy zadrukowywaniu. Pod względem jakości Performa Alto to produkt z najwyższej półki wśród wszystkich kartonów typu CTMP i FBB dostępnych na rynku.

Jak informują przedstawiciele Stora Enso ich nowość będzie kierowana rynek wysokiej jakości opakowań.

Produkowana przez Stora Enso rodzina kartonów CTMP Performa składa się obecnie z marek: Performa Alto, Performa 2S, Performa White, Performa Cream i Performa Natura. Kartony te łączą w sobie mechaniczne właściwości kartonów typu FBB z chemiczną czystością bielonych kartonów siarczanowych. Neutralny zapach i wysoka czystość chemiczna pozwalają na ich zastosowanie do produkcji opakowań na czekoladę i farmaceutyki.

Nowy karton Performa Alto koncernu Stora Enso

CTMP, czyli masa chemotermomechaniczna, znajduje tu zastosowanie w środkowej warstwie kartonu, zapewniając właściwe efekty przy zadrukowywaniu, przetwarzaniu i końcowym wykorzystaniu opakowań.

Jeśli chodzi o kartony typu FBB, to w ostatnim czasie firma wprowadziła na rynek nowe, niższe gramatury dla innej grupy - Tambrite. Obecnie są one dostępne w zakresie gramatur 205-380 g/mkw, znajdując zastosowanie głównie przy produkcji opakowań do żywności, farmaceutyków i konfekcji.

Stora Enso, to silny międzynarodowy koncern. Działa również w Polsce. Na naszym rynku należy do liderów w branży celulozowo-papierniczej i opakowaniowej. Produkuje celulozę, papiery przemysłowe, tekturę i opakowania tekturowe, opakowania z tektury laminowanej oraz worki papierowe. Produkowane w Stora Enso Poland papiery służą w większości do dalszego przetwórstwa.

Firma wytwarza też opakowania z tektury falistej w postaci pudeł klapowych, fasonowych, typu display, z dnem klejonym wielopunktowo i składanym automatycznie. Wytwarza też opakowania high-graphics z nadrukami do sześciu kolorów, opakowania kaszerowane z nadrukiem offsetowym oraz opakowania z taśmą.

Czytaj więcej: Papier 43

brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.