Nowy plastyfikator koncernu Lanxess

Nowy plastyfikator koncernu… Firma Lanxess opracowała nowy plastyfikator, który zwiększa elastyczność wyrobów kauczukowych w niskich temperaturach.

Niemiecki Lanxess, jeden z wiodących światowych producentów kauczuków syntetycznych, stworzył nowy plastyfikator do wyrobów kauczukowych usieciowanych siarką. Plastyfikator o nazwie Vulkanol VP RUC 9210zwiększa elastyczność wulkanizatów w niskich temperaturach.

- Vulkanol 81, poprzednik naszej nowości był używany m.in. w celu zwiększenia elastyczności w niskiej temperaturze specjalistycznych wyrobów kauczukowych, takich jak uszczelki czy przewody wykonane z olejoodpornej gumy nitrylowej - mówi dr Thomas Brackemeyer, Dyrektor w koncernie Lanxess. - Ten specjalistyczny plastyfikator często stosowano również do poprawy właściwości przetwórczych kauczuków syntetycznych, na przykład w celu skrócenia cyklu produkcyjnego. Vulkanol VP RUC 9210 spełnia te same zadania i w większości przypadków nie jest konieczne dostosowanie pozostałych składników mieszanki. Kiedy opracowywaliśmy nowy dodatek, możliwość zastąpienia nim poprzedniego produktu w proporcjach 1:1 była jednym z naszych priorytetów.

Oprócz tioestrów i estrów kwasów karboksylowych poprzedni plastyfikator zawierał również bis(2-etyloheksyl) ftalan (DEHP). Plastyfikator VP RUC 9210 nie zawiera już tej substancji. - Jako przedsiębiorstwo świadome swojej odpowiedzialności i posiadające bogatą specjalistyczną wiedzę z zakresu badań i rozwoju kauczuków syntetycznych szybko zaczęliśmy poszukiwać alternatywy dla DEHP. Naszym celem było umożliwienie klientom szybkiego i sprawnego przestawienia się na nasz nowy produkt - dodaje dr Brackemeyer.

Czytaj więcej:
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum